Facebook Google+ Twitter

Student 2011. Publiczne biblioteki w Krakowie - przewodnik

W dzisiejszych czasach internet uważany jest za skarbnicę wiedzy. Jednak rzetelny esej naukowy musi posiadać trafnie dobraną bibliografię, dlatego też każdy student powinien zaznajomić się z zasobami krakowskich bibliotek.

 / Fot. Joe Crawford, CC 2.0 / wikipedia.orgW Krakowie działa kilka bibliotek publicznych, które mogą okazać się bardzo pomocne w samodzielnej pracy nad zagadnieniami omawianymi na zajęciach. Ich największymi zaletami, oprócz interesujących zasobów, są czytelnie, w których można w ciszy i spokoju przygotować się do egzaminu.

Pierwszą, którą warto odwiedzić, jest Biblioteka Jagiellońska. Posiada status biblioteki międzynarodowej i mieści się przy al. Mickiewicza 22. Archiwizuje wszystkie druki polskie wydane w kraju i za granicą. Studenci, dzięki internetowi, mają dostęp do elektronicznych wersji czasopism naukowych oraz elektronicznych baz danych. Natomiast na miejscu znajdują się ogólne lub wyspecjalizowane wypożyczalnie oraz czytelnie (m.in. Czytelnia Czasopism Dużego Formatu, Czytelnia Europeistyczna, Czytelnia Dokumentów Audiowizualnych, Czytelnia Starych Druków).

Czytaj też: Student w wielkim mieście - edycja trzecia. Włącz się do akcji W24


Biblioteka czynna jest w poniedziałki od 10 do 19, od wtorku do piątku od 9 do 20, a w sobotę od 9 do 15:30. Za wykonanie karty i założenie konta każdy student ponosi jednorazową opłatę w wysokości 10 zł. Dyrektorem BJ jest Pan prof. dr hab. Zdzisław Pietrzyk.

Strony internetowe Biblioteki Jagiellońskiej:
Biblioteka Jagiellońska
BJ dla początkujących

Zobacz również: Student 2011. Jak najeść się za grosze w Krakowie?


Drugą z kolei jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna przy ul. Rajskiej 1. Przy zapisie każda osoba musi okazać dokument tożsamości ze zdjęciem i aktualnym adresem zameldowania. Jeśli takowego nie posiada, musi złożyć oświadczenie o adresie zamieszkania lub adresie do korespondencji. Wypożyczalnie (np. Wypożyczalnia Książki Mówionej i Brajlowskiej) oraz czytelnie (np. Czytelnia Komputerowa) czynne są zazwyczaj od 10 do 19.

Strony internetowe Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej:
Poradnik WBP
Katalog WBP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta
  • Marta
  • 10.09.2011 20:23

BJ ma status biblioteki narodowej a nie międzynarodowej.
Warto też śledzić na bieżąco zmiany w statusie uczelni krakowskich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.