Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3215 miejsce

Student 2011. Stypendium socjalne na UJ. Kryteria, dokumenty

Do 30 września studenci UJ mają możliwość złożenia wniosku o stypendium socjalne. Jakie kryteria trzeba spełniać, jakie dokumenty są wymagane i co zmieniło się w porównaniu z poprzednim rokiem?

 / Fot. Lestat (Jan Mehlich), licencja CC 3.0Kto może starać się o stypendium socjalne?

Studenci UJ! Jeśli w Waszej rodzinie miesięczny dochód na osobę wynosi do 456, 30 zł, macie pełne prawo do otrzymania stypendium socjalnego. Jeżeli natomiast dochód ten wynosi do 782,60 zł, o wysokości otrzymywanych pieniędzy decyduje rektor w porozumieniu z samorządem studentów.

Czytaj także: Student 2011. Publiczne biblioteki w Krakowie - przewodnik

Każdy student ma prawo ubiegać się o stypendium socjalne tylko na jednym kierunku, więc kiedy rozpoczynacie drugi, nie możecie liczyć na finansowe wsparcie uczelni.

W tym roku stypendium na wyżywienie i stypendium mieszkaniowe zostały zlikwidowane. Jednak jeśli mieszkacie w domu studenckim lub wynajmujecie mieszkanie, możecie otrzymać stypendium socjalne w zwiększonej wysokości. Jedynym wymogiem jest udokumentowanie, że codzienny dojazd na studia uniemożliwia Wam studiowanie.

Jak złożyć wniosek?

Aby złożyć wniosek, musicie po pierwsze wypełnić w systemie USOS informacje dotyczące dochodów rodziny studenta. Następnie macie obowiązek wypełnić w tymże systemie wniosek o stypendium socjalne, zapisać go i wydrukować z systemu. Później powinniście złożyć wydrukowany wniosek o pomoc materialną wraz z kompletną dokumentacją potwierdzającą dochody w rodzinie studenta w sekretariacie ds. pomocy materialnej na swoim wydziale do 30 września. Aby wniosek został rozpatrzony przez wydziałową komisję stypendialną, konieczne jest zaakceptowanie go przez koordynatora wydziałowego. W przypadku błędnego wniosku lub braku potrzebnych dokumentów otrzymujecie od koordynatora informację w systemie USOS.

Czytaj także: Student 2011. Praca podczas studiów. Jak ją znaleźć?

Kogo zaliczamy do rodziny studenta?

Do rodziny studenta (co potrzebne jest do ustalenia dochodów całej rodziny) trzeba zaliczyć samego studenta, małżonka studenta, niepełnoletnie dzieci studenta, dzieci niepełnosprawne lub uczące się, rodziców, opiekunów prawnych oraz będące na ich utrzymaniu dzieci niepełnoletnie, uczące się lub niepełnosprawne.

Dokumenty -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.