Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23490 miejsce

Student 2011. Zajęcia wyrównawcze na stołecznych uczelniach

Zajęcia wyrównawcze są dla najgorszych? Wcale nie. Służą także solidnemu utrwaleniu materiału ze szkoły średniej. Poniżej prezentujemy informacje o kursach wyrównawczych organizowanych na warszawskich uczelniach.

 / Fot. Marcin Białek, lic. CC 3.0/ wikipediaZajęcia wyrównawcze kojarzą ci się z podstawówką? Nic bardziej mylnego. Kilka lat temu warszawskie uczelnie wprowadziły dla nowo przyjętych studentów kursy, na których można nadrobić zaległości z liceum i powtórzyć materiał, by stworzyć sobie solidną bazę do dalszego studiowania. To także wyciągnięcie ręki do studentów ze strony uczelni. Zajęcia wyrównawcze prowadzone na pierwszym roku, mają zwiększyć szanse żaków na wyjście obronną ręką z pierwszej sesji egzaminacyjnej.

Politechnika pomaga w matematyce i fizyce

Kursy dla "pierwszaków" organizują praktycznie wszystkie warszawskie uczelnie. Na początek oferta Politechniki Warszawskiej. W ramach "Programu Rozwojowego Politechniki Warszawskiej", szkoła organizuje zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Fizyki, a także w Szkole Nauk Technicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej w Płocku.

Udział w zajęciach jest dobrowolny i bezpłatny. Ich celem jest "podciągnięcie" uczniów, którzy na maturze zdawali matematykę i fizykę na poziomie podstawowym. Dla uczniów mających za sobą egzamin na poziomie rozszerzonym, kursy to rzetelna powtórka materiału. Jednak w pierwszej kolejności rekrutowane na zajęcia będą osoby ze słabszym wynikiem z matury bądź takie, które w ogóle nie zdawały matematyki lub fizyki.

Program zajęć obejmuje materiał ze szkół ponadgimnazjalnych. Zadania są układane przez wykładowców tak, by nakierować studentów na to, co w przyszłości będzie dla nich przydatne na studiach. Politechnika udostępnia także materiały z zajęć wyrównawczych na wydziałowych stronach internetowych.

Zobacz: Zajęcia wyrównawcze na Politechnice Warszawskiej


Szkoła Główna Handlowa - wyrównane szanse

Kursy nie są obce także Szkole Głównej Handlowej. Ich celem jest wyrównanie wśród studentów poziomu matematyki, natomiast ich efektem ma być zwiększenie pułapu kształcenia w zakresie przedmiotów ilościowych i przedmiotów aplikujących metody ilościowe. Podsumowując - czysta matematyka!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.