Facebook Google+ Twitter

Student 2012. Co warszawskie AZS-y mogą zaoferować studentom?

Zbliża się kolejny rok akademicki. Już za nieco ponad miesiąc, studenci powrócą między uczelniane mury. Oprócz zajęć związanych ze swoimi kierunkami, będą mogli zapisać się do Akademickich Związków Sportowych.

Dyskobol / Fot. Jastrow, domena publicznaAkademicki Związek Sportowy to studenckie stowarzyszenie sportowe, którego celem jest rozpowszechnianie zdrowego stylu życia oraz uprawiania jakiejkolwiek regularnej aktywności fizycznej. Współpracuje z wieloma uczelniami w całym kraju.

Warszawa jest największym miastem akademickim, na jej terenie znajduje się 15 państwowych szkół wyższych oraz około 60 uczelni niepublicznych. W większości z nich prężnie działają AZS-y, które oferują możliwość zapisania się do rożnych, czasem niecodziennych, sekcji i podjęcia regularnego treningu oraz wzięcia udziału w międzyuczelnianych zawodach.

Obecnie w warszawskich jednostkach AZS zrzeszonych jest blisko osiem i pół tysiąca studentów-sportowców.

Najciekawsze propozycje oferują (pod opisami znajdują się adresy siedzib uczelnianych klubów AZS):

AZS Akademii Wychowania Fizycznego


Uczelnią, która bezsprzecznie kojarzy się ze sportem jest Akademia Wychowania Fizycznego. AWF oferuje wiele kierunków studiów związanych ze sportem, np instruktor lekkoatletyki czy narciarstwa, rekreacji ruchowej, a także ogólne specjalności związane z propagowaniem zdrowego stylu życia.

Oprócz wspomnianych kierunków kształcenia, na uczelni istnieje bogata oferta ze strony AZS. Organizacja umożliwia zapisanie się do wielu grup: lekkoatletycznej, szermierczej, piłki ręcznej i siatkowej, judo, taekwondo, zapasów, rugby oraz wioślarskiej. Taka różnorodność dyscyplin z pewnością pozwoli każdemu znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Warto wspomnieć, że członkami AZS-u na AWF-ie jest lub było wielu medalistów najważniejszych imprez sportowych. Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), Otylia Jędrzejczak (złota i srebrna medalistka olimpijska oraz mistrzostw świata w pływaniu) czy Waldemar Baszanowski (wielokrotny mistrz olimpijski i świata w podnoszeniu ciężarów) to nazwiska, których nie trzeba przedstawiać nikomu. A to tylko kilku z całej listy wybitnych sportowców, związanych z tym klubem.

AWF - ul. Marymoncka 34, 01-813 Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.