Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17947 miejsce

Student 2012. Gdzie mieszkać? Zmiany w regulaminie akademików

Pytanie, gdzie lepiej spędzić studenckie lata życia zadają sobie przede wszystkim świeżo upieczeni żacy. A może inaczej: zadają sobie je również i starsi, ale z innych powodów. Jaka jest procedura uzyskania miejsca w akademikach Uniwersytetu Warszawskiego?

 / Fot. Minimus/Domena publiczna

Akademik


W Warszawie ceny miejsc w mieszkaniach studenckich wahają się od 290 do 450 złotych (w zależności od lokalizacji i rodzaju pokoju). Cena miesięcznego pobytu wzrosła od zeszłego roku o 10 złotych.

Uniwersytet Warszawski oferuje 6 domów studenckich. Akademiki przy ulicy Żwirki i Wigury są szczególnie atrakcyjne dla studentów Wydziału Geologii, z domu studenckiego KIC natomiast można dojechać do głównego kampusu UW jednym autobusem. Bliskość uczelni powinna być głównym kryterium wyboru nowego lokum.

Jak zdobyć:

Od 18 czerwca 2012 obowiązuje nowy regulamin Domów Studenta UW. Oprócz złożenia wniosku przez USOSweb, trzeba także dostarczyć jego wydrukowaną wersję papierową do Sekretariatu/Komisji Stypendialnej jednostki wraz z uzupełniającymi dokumentami.

Zanim jednak złożymy wniosek, musimy wypełnić nowe oświadczenie o dochodach, na podstawie dokumentów za rok 2011 wydanych po 15 maja roku obecnego. Kiedy już mamy wniosek, dołączamy do niego potwierdzenie odległości między uczelnią a obecnym miejscem zamieszkania. Powinien to być wydruk z internetowego serwisu map. Należy pamiętać, że akademiki są przeznaczone dla osób mających trudną sytuację materialną, które mieszkają w odległości utrudniającej codzienny dojazd na uczelnię.

Złożenie wniosku przy użyciu starego formularza jest niedopuszczalne i takie wnioski nie będą w ogóle brane pod uwagę.

Czas dostarczenia dokumentów - od 18 do 30 czerwca, z możliwością odwoływania się w ciągu dwóch tygodni od decyzji ogłoszonej 15 lipca. Studenci pierwszego roku muszą dokonać zgłoszenia w ciągu tygodnia od złożenia dokumentów wymaganych przy rekrutacji. Można ubiegać się o pokój w akademiku później, jeśli zostaną w nim jakieś wolne miejsca.

Dokładne informacje znajdują się na stronie
Samorządu Studentów UW, a także w obwieszczeniu rektora UW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.