Facebook Google+ Twitter

Student 2012. Jak najtaniej wypocząć podczas wakacji?

Na wakacje all inclusive studenta zazwyczaj nie stać. Za to okres studiów to niewątpliwie czas, kiedy warto poznawać zarówno nowe kraje, jak i nowych ludzi. Zobacz, jak zrobić to możliwie najtaniej.

(CC BY-SA 2.0) / Fot. Américo NunesOpcje zwiedzania i podróżowania są różne. Studenci, jako grupa bardzo moblina, stają się atrakcyjnym targetem dla touroperatorów i tym samym pojawia się coraz więcej ofert skierowanych specjalnie do nich. Przedział wiekowy jest zazwyczaj rozszerzony, rozpoczyna się na osiemnastym, a kończy na trzydziestym roku życia.

Ponadto na rynku, jak grzyby po deszczu, wyrastają biura kierowane przez samych studentów. W większości są one bardzo dobrze zorganizowane, a ich głownym atutem są przystępne ceny wyjazdów, ponieważ narzucane są tam minimalne marże. Cieszą się zatem dużą popularnością wśród braci studenckiej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową „studenckie wyjazdy”, „wakacje studenckie” i wyskoczy cała seria stron z kierowanymi do nas ofertami (np. turystykastudencka.pl; studenckiewyjazdy.pl; latostudenta.pl) Fakt faktem, nie znajdziemy tam lotu na Wyspy Kanaryjskie za 900 zł, ponieważ jest to nierealne, ale w obrębie Europy już tak.

Należy też pamiętać o sprawdzeniu danego biura, najpierw wsród znajomych i na forach internetowych, a potem w kilku instytucjach, aby być pewnym, że funkcjonuje legalnie i jest ubezpieczone. Nie wszystkie zawsze wywiązują się z umów, czasem turystów czekają niemiłe niespodzianki. Madame_skylight skarży się na forum na wiele istotnych rzeczy, m. in.: "W podróży powrotnej przez 27 godzin prowadził JEDEN kierowca, ponieważ drugi pił piwo".

Oferty najczęściej dotyczą osi zachodniej i południowej Europy: Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry i Albanii. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie jest ciepło i gdzie jest dostęp do morza. Ceny zaczynają się od 700 zł (chyba że trafi się nam jakaś wyjątkowa oferta), a kończą… tu bywa różnie, w zależności od tego, czego oczekujemy od wakacji, ale zazwyczaj nie przekraczają 1500 zł. Długość wyjazdu nie przekracza przeważnie czternastu dni, łącznie z dojazdem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.