Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8210 miejsce

Student 2012. Prywatne akademiki alternatywą dla uczelnianych?

Prywatny akademik jest pewną alternatywą oraz konkurencją dla akademików uczelnianych. Te pierwsze kojarzą się z czystością, spokojem. Natomiast te drugie z hałasem, wiecznymi imprezami i pustą lodówką.

 / Fot. Akademik Gumka- WrocławInicjatywa dotycząca prywatnych akademików występuję od niedawna. W niektórych zakątkach Polski takie miejsca istnieją już od 2002 roku. Jednak są takie miasta, jak Wrocław, gdzie prywatny akademik dopiero powstaje.

W akademikach uczelnianych o tej porze roku można zapomnieć o jakichkolwiek wolnych miejscach. -Studenci o miejsce w akademiku starają się zazwyczaj rok wcześniej w czerwcu. Natomiast przyszli studenci Uniwersytetu Warszawskiego składają ogólna informację i wniosek o chęci zamieszkania w akademiku. O tej porze roku nie ma mowy o wolnych miejscach. Uczniowie musza uzbroić się w cierpliwość i poczekać do października, a zawsze kilka miejsc się zwolni -
zapewnia Anna Korzekwa, rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego.

Przypomnę, że ceny w akademikach wahają się od 170 do 440 zł.

Prywatne akademiki w Łodzi

W Łodzi znajdują się 4 takie akademiki, wszystkie podlegają jednemu zarządcy. Kuszą lokalizacją, wyglądem. Czym różnią się od akademików państwowych? Ceną, która jest nieco wyższa.

-Jesteśmy na rynku od 2002 roku. Nasze akademiki znajdują się blisko centrum, niektóre nawet dwie przecznice od popularnej ulicy Piotrkowskiej. Student może tu przebywać cały rok ze względu na staż jaki musi odbyć, pracę lub po prostu wyraża chęci pozostania. Nabór na wszystkie 4 akademiki ruszył już od lipca, chętnych jest sporo, ale są jeszcze wolne miejsca - informuje W24 zarządca łódzkiego akademika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

temat prywatnych akademików wciąż aktualny, perspektywiczny, ale są to wciąż początkujące inwestycje http://www.reas.pl/komentarze/mieszkania-na-wynajem-i-zakwaterowanie-dla-studentow-rozwijajace-sie-klasy-aktywow-w

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.