Facebook Google+ Twitter

Student 2012. Sprawdź, jak się studiuje w Opolu

- Głównym plusem studiowania w Opolu jest atmosfera panująca w miasteczku akademickim. Liczba żaków nie jest tak wielka jak w innych miastach pokroju Krakowa, co sprawia, że więzi studenckie są u nas bardziej zacieśnione - mówi Wiktor Gumiński

Potencjalni studenci mają do wyboru Uniwersytet Opolski, Politechnikę oraz szkoły wyższe, np.: Państwową Wyższą Szkołę Medyczną. Skupię się jednak na Uniwersytecie Opolskim, gdzie dla niezdecydowanych lub tych, którym się mniej poszczęściło, czekają jeszcze 42 kierunki podczas drugiej rekrutacji.

Lista kierunków, specjalności, na których są wolne miejsca, znajduje się na stronie Uniwersytetu Opolskiego (rekrutacja.uni.opole.pl). Pracownicy odpowiedzialni za system rekrutacji twierdzą, że potencjalnych kandydatów nie brakuje (najwięcej jest ich na kierunki pedagogiczne). Proszą, by na stronie uważnie śledzić zmiany na listach, ponieważ limit miejsc jest ograniczony, a podczas drugiego naboru liczy się kolejność złożenia dokumentów.

Po uporaniu się z rekrutacją, kandydaci mogą zacząć szukać wygodnego lokum.
I tu kolejny plus studiowania w Opolu. Ceny za pokój wahają się od 300 do 500 zł w samym centrum, więc w porównaniu np. do Wrocławia, gdzie kwoty wahają się od 500 do 900 zł, widać znaczną różnice na korzyść Opola.

Uniwersytet Opolski, poza nauką, oferuje ciekawe formy spędzania czasu już po godzinach zajęć. Na studentów czekają: Radio Sygnały, nowoczesne radio internetowe, którego członkiem może zostać każdy student Uniwersytetu Opolskiego. - Radio Sygnały to przede wszystkim świetny warsztat i przetarcie przed pracą w radiu publicznym, komercyjnym, czy nawet dalszą drogą dziennikarską, niekoniecznie związaną z radiem. Warto tu przyjść choćby dla ludzi i atmosfery - mówi Konrad Wiaderek, członek radia. -
Poza tym, rozgłośnia może dać Ci możliwość przeprowadzenia wywiadu z Twoim idolem muzycznym czy po prostu realizacji zawodowej, dzięki czemu po studiach człowiek jest zaprawiony w dziennikarskim boju. Poza tym (gwarantuję to), po sezonie czy dwóch w tym radiu, można się w nim bezwarunkowo zakochać. Polecam przeżyć na własnej skórze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Ceny mieszkań wahają się od 300 do 500 zł" -> Chyba ceny pokoi, nie mieszkań... Opole jest jednak drogie, centrum tym bardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.