Facebook Google+ Twitter

Student 2012. Wolne miejsca na podkarpackich uczelniach

Dobiegają końca poprawkowe egzaminy maturalne, których zdanie umożliwi absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, którym nie powiodło się w maju, podjęcie studiów wyższych. Na studentów czekają chociażby uczelnie na Podkarpaciu. Sprawdź, gdzie są wolne miejsca!

 / Fot. J-k, własność publicznaDo poprawkowego egzaminu maturalnego mogli przystąpić uczniowie, którym noga powinęła się tylko jednym egzaminie w maju. Ci, którzy oblali egzamin pisemny, poprawkę z niego mają już za sobą. Poprawkowe egzaminy ustne kończą się dzisiaj. Wyniki maturzyści poznają 13 września, jednak już dziś mogą rejestrować się na studia. Wiele podkarpackich uczelni na jeszcze wolne miejsca.

Do 27 września na studentów czeka Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. Można tu studiować chociażby architekturę wnętrz, filologię angielską i polską, mechatronikę, budowę maszyn, lingwistykę stosowaną, socjologię, historię, inżynierię środowiska, politologię czy stosunki międzynarodowe.

Wolne miejsca są też w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Do 15 września potrwa rekrutacja na informatykę, towaroznawstwo, pielęgniarstwo, mechanikę i budowę maszyn, filologię angielską, germańską, dwujęzykowe studia dla tłumaczy, język i kulturę Rosji, energetykę, budownictwo, inżynierię środowiska, pielęgniarstwo, rolnictwo, turystykę i rekreację oraz wychowanie fizyczne.

Na chętnych do podjęcia studiów czeka również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku. Można tu studiować kulturoznawstwo, pracę socjalną, rolnictwo i mechatronikę, filologię polską, pedagogikę, ratownictwo medyczne,
a także edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej czy pielęgniarstwo.

Nowych studentów przyjmie też Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu. Do 28 września potrwa rekrutacja na dziennikarstwo i komunikację społeczną, pedagogikę, filologię angielską i germańską, kosmetologię, europeistykę, finanse i rachunkowość czy geodezję i kartografię. Wolne miejsca są też na zarządzaniu, elektronice i telekomunikacji, zdrowiu publicznym czy gospodarce przestrzennej.

Sprawdź, jakie uczelnie w Rzeszowie mają jeszcze wolne miejsca!
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.