Facebook Google+ Twitter

Student 2012. Wolne miejsca na uczelniach państwowych w Warszawie

Wakacje pomaturalne wbrew pozorom nie są łatwym czasem dla absolwentów szkół średnich. Zmagania z rekrutacją bywają ciężkie i nużące. Sprawdź, gdzie nabór studentów wciąż trwa!

(CC BY-SA 3.0) / Fot. Marcin BiałekPatrząc na rankingi, warszawskie uczelnie znajdują się od lat w czołówkach wszelkich zestawień. Stolica jest też jednym z największych ośrodków akademickich w kraju. Studenci przybywają z całej Polski, licząc że prężnie rozwijająca się aglomeracja zapewni im lepszy start i ułatwi karierę zawodową. Co prawda pierwsze rekrutacje są już za nami, ale jest jeszcze mnóstwo możliwości, aby dostać się na wymarzony kierunek albo uczelnię.

W rankingu miesięcznika "Perspektywy" Uniwersytet Warszawski zajmuje w tym roku drugie miejsce (spadek z pierwszego) wśród uczelni wyższych. Mimo wysokiej pozycji okazuje się, że jest jeszcze szesnaście kierunków na studiach stacjonarnych, gdzie pozostają wolne miejsca. Nie ma jednak informacji o liczbie tych miejsc, bowiem codziennie ulega zmianie.

Według najnowszych danych, dodatkowa rekrutacja została uruchomiona na kierunkach: nauka o rodzinie, logistyka mediów, polityka społeczna, filologia białoruska, mongolistyka, zastosowanie fizyki w biologii i medycynie, astronomia, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, ochrona środowiska, iranistyka, kultura Wschodu Starożytnego - asyriologia i hetytologia, Philosophy of Being - studia w języku angielskim, makrokierunek bioinformatyka i biologia systemów, makrokierunek inżynieria nanostruktur i historia sztuki.

Dzieje się tak dlatego, że przy coraz mniejszej liczbie maturzystów (spowodowanej niżem demograficznym) liczba miejsc na uczelni zwiększa się ze względu na coraz więcej otwieranych specjalności. - Nie obniża się przy tym progu punktowego. Wolne miejsca wynikają nie z braku chętnych, ale z braku chętnych o odpowiedniej liczbie punktów do przyjęcia - twierdzi Olga Basik z UW. Dodatkowy nabór będzie trwał do około 10 września, w zależności od kierunku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.