Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18996 miejsce

Student historii obroni swoją pracę magisterską na polu walki. Zobaczymy potyczkę między Niemcami i Armią Czerwoną

Widowisko historyczne "Lubelszczyzna 1944 - wyzwolenie czy druga niewola?" w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie częścią obrony pracy magisterskiej przez studenta historii na lubelskim UMCS. Weźmie w niej udział 50 osób.

 / Fot. G. Antoszek/Mołdaw Reenacting Photography (aip)Decyzja o nietypowej formie egzaminu nie jest przypadkowa. Grzegorz Antoszek, autor pracy magisterskiej pisanej na kierunku historia w UMCS, od pięciu lat działa w grupach rekonstrukcyjnych. Obecnie w Grupie Rekonstrukcji Historycznej "Grenadiere", która specjalizuje się w prezentacji niemieckich jednostek z okresu II wojny światowej. Napisał tradycyjną pracę magisterską, ale jej dodatkowym elementem było przygotowanie widowiska historycznego "Lubelszczyzna 1944 - wyzwolenie czy druga niewola?".

Widzowie będą mogli je obejrzeć 19 lipca w Muzeum Wsi Lubelskiej. Początek o godzinie 14. Wcześniej trzeba będzie kupić standardowy bilet do skansenu. - W inscenizacji weźmie udział około 50 osób, reprezentujących różne grupy rekonstrukcyjne z terenu całego kraju.

Rekonstrukcja będzie jednocześnie moją obroną - mówi Grzegorz Antoszek. Uczestnicy nawiążą do wydarzeń, jakie rozegrały się pod Lublinem w lipcu 1944 roku. - Zobaczymy potyczkę pomiędzy żołnierzami niemieckimi i Armią Czerwoną. Rosjan wspierali wówczas polscy partyzanci - dodaje student UMCS. Rekonstrukcja jest współfinansowana ze środków UM Lublin oraz UMCS. Koszt organizacji wydarzenia to około 7,5 tysiąca złotych.

Czytaj także: Orbita okołoziemska pełna jest kosmicznych śmieci. Zobacz, jak wygląda otoczenie naszej planety


Małgorzata Szlachetka (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo jestem ciekawy,czy i jaka strona musi wygrać aby zaliczyć pracę magisterską tego pana.A jak wygra nie ta grupa ??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.