Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20795 miejsce

Student historii obroni swoją pracę magisterską na polu walki. Zobaczymy potyczkę między Niemcami i Armią Czerwoną

Widowisko historyczne "Lubelszczyzna 1944 - wyzwolenie czy druga niewola?" w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie częścią obrony pracy magisterskiej przez studenta historii na lubelskim UMCS. Weźmie w niej udział 50 osób.

 / Fot. G. Antoszek/Mołdaw Reenacting Photography (aip)Decyzja o nietypowej formie egzaminu nie jest przypadkowa. Grzegorz Antoszek, autor pracy magisterskiej pisanej na kierunku historia w UMCS, od pięciu lat działa w grupach rekonstrukcyjnych. Obecnie w Grupie Rekonstrukcji Historycznej "Grenadiere", która specjalizuje się w prezentacji niemieckich jednostek z okresu II wojny światowej. Napisał tradycyjną pracę magisterską, ale jej dodatkowym elementem było przygotowanie widowiska historycznego "Lubelszczyzna 1944 - wyzwolenie czy druga niewola?".

Widzowie będą mogli je obejrzeć 19 lipca w Muzeum Wsi Lubelskiej. Początek o godzinie 14. Wcześniej trzeba będzie kupić standardowy bilet do skansenu. - W inscenizacji weźmie udział około 50 osób, reprezentujących różne grupy rekonstrukcyjne z terenu całego kraju.

Rekonstrukcja będzie jednocześnie moją obroną - mówi Grzegorz Antoszek. Uczestnicy nawiążą do wydarzeń, jakie rozegrały się pod Lublinem w lipcu 1944 roku. - Zobaczymy potyczkę pomiędzy żołnierzami niemieckimi i Armią Czerwoną. Rosjan wspierali wówczas polscy partyzanci - dodaje student UMCS. Rekonstrukcja jest współfinansowana ze środków UM Lublin oraz UMCS. Koszt organizacji wydarzenia to około 7,5 tysiąca złotych.

Czytaj także: Orbita okołoziemska pełna jest kosmicznych śmieci. Zobacz, jak wygląda otoczenie naszej planety


Małgorzata Szlachetka (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo jestem ciekawy,czy i jaka strona musi wygrać aby zaliczyć pracę magisterską tego pana.A jak wygra nie ta grupa ??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.