Facebook Google+ Twitter

Student ma zniżki, doktorant – płaci całość

Początek roku ucieszył studentów i uczniów, bowiem wzrosły ulgi na bilety. Niestety, doktoranci nadal muszą płacić pełną kwotę.

Odrzucony właśnie projekt ustawy zakładał objęcie studentów studiów doktoranckich 37-proc. ulgą przy przejazdach pociągami osobowymi, pospiesznymi i ekspresowymi na podstawie biletów jednorazowych. / Fot. Bardrock, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Siemens_locomotive_class_183-603.JPG, licencja GNU Creative CommonsWprowadzone ulgi komunikacyjne dotyczą wyłącznie uczniów, studentów oraz nauczycieli akademickich. Niestety nie obejmują doktorantów! Bilety na podróż koleją i przejazdy autobusowe zmuszeni są kupować bez zniżki.

Doktoranci walczą o zniżki kolejowe od kilku lat. Ta grupa kształcących się osób jest ciągle poza kwalifikacją ustawy. Należą do „grupy przejściowej": już nie są studentami studiów magisterskich, a nauczycielami akademickimi - jeszcze nie. Jest więc problem, do której z grup zaliczyć doktorantów.

Senacki projekt nowelizacji ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu został złożony. Przedłożyła go senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, zaś pomysł wyszedł od Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspomniany projekt zakładał objęcie studentów studiów doktoranckich 37-proc. ulgą przy przejazdach pociągami osobowymi, pospiesznymi i ekspresowymi na podstawie biletów jednorazowych.

O odrzucenie projektu wnioskowały senackie Komisje: Ustawodawcza oraz Budżetu i Finansów Publicznych. Ostatecznie, pod koniec 2010 r. projekt odrzucono.

Doktoranci nadal bez ulg... aż do kolejnego projektu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tadeusz Lesiak
  • Tadeusz Lesiak
  • 10.05.2011 11:31

Moim zdaniem doktoranci Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie mają dosyć pieniędzy i będę za zniesieniem zniżek dla doktorantów.
Większość doktorantów doskonale to rozumie, planują często życie w ubóstwie albo w zakonie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno uczniowie mają taką samą zniżkę jak studenci? Ja słyszałem co innego, ale ta osoba, która mi to mówiła mogła się mylić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.