Facebook Google+ Twitter

Student Potrafi!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-31 08:13

Powstaje profesjonalny studencki magazyn ekonomiczny non-profit!

O studentach polskich uczelni zazwyczaj nie krążą zbyt pochlebne wiadomości. Istnieje jednakże namacalny dowód na to co potrafią kiedy uda im się zrzeszyd. Na Uniwersytecie Łódzkim wydawany jest magazyn ekonomiczny, o krótkim tytule „Forward”, który gdyby nie dopisek „Magazyn Studencki” byłby trudny do odróżnienia od komercyjnych magazynów biznesowych.
Pismo drukowane jest na śliskim papierze, ozdabiany jest przez profesjonalnych grafików, i wydawany w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy. Skąd więc studencki? Po otwarciu okazuje się, że artykuły zostały napisane przez … studentów, zazwyczaj nawet bez stopnia licencjata! Co więcej, są to teksty naukowe – na tematy takie jak biznes, ekonomia, inwestycje kapitałowe czy prawo gospodarcze, o jakośd dbają opiekunowie naukowi autorów spośród pracowników naukowych Uniwersytetów w całym kraju.
Utopia? Właśnie ukazuje się jego 14sty numer (to już ponad 6 lat!). Magazyn wydawany jest non-profit, należałoby więc spytad skąd otrzymuje finansowanie. Studenci okazali się pod tym względem nadzwyczaj przedsiębiorczy i stworzyli jakościowe pismo w którym chętnie pojawiłyby się firmy chcące zareklamowad się wśród co bardziej aktywnych żaków, co stało się okazją do zaproponowania płatnej reklamy.
Magazyn Studencki Forward można przeczytad również w Internecie, na stronie: http://issuu.com/forward.mag/docs/forward_no_14
(Justyna Iwińska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.