Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12356 miejsce

Student potrafi, czyli jak przeżyć za 50 zł... miesiąc

Pewien student postanowił zrobić eksperyment. Postawił sobie wyzwanie - przeżyć za 50 zł, czyli za całe 1,66 zł dziennie. Pieniądze są przeznaczone na jedzenie, nie wlicza w to kosztów mieszkania czy transportu.

 / Fot. cyclonebill, CC 2.0Każdy doskonale wie, że studentowi zawsze jest ciężko: sesja, mała ilość snu i notoryczny brak pieniędzy. I właśnie z tego powodu młodzi ludzie potrafią czarować w kuchni, tworząc coraz to nowsze i jadalne dania. Ale nie o tym mowa. Student z Poznania postanowił zrobić eksperyment. Ma 50 zł, które może wydać na jedzenie w ciągu 30 dni. W lodówce na starcie miał niewiele, kilka jajek, pasztet, zupkę chińską i trochę mleka. 13 dni już za nim, a ponad połowy pieniędzy nie ma.

Internauci bardzo szybko zainteresowali się tematem. Profil studenta na Facebooku "Przeżyćza50" ma już ponad 3 tysiące fanów i liczba stale rośnie. Wielu z nich wspiera go i poleca sprawdzone przepisy za grosze. Do tej pory zrobił pizzę za niecałe 2 zł i makaron z koncertantem pomidorowym za 1,45 zł. Jaki jest cel całego eksperymentu? Nie wiadomo, może 10 października wyjaśni.

Jednak, czy nic mu nie grozi? Brak minerałów i witamin oraz środków odżywczych może się mocno odbić na jego zdrowiu. W ciągu tygodnia schudł już 2 kg, ale zdeklarował, że jeżeli zacznie się źle czuć, zakończy swój projekt.

Chcecie się dowiedzieć więcej? Zapraszam na jego stronę internetową..

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

pascal
  • pascal
  • 24.09.2012 22:51

Sam jestem tego ciekaw... powinien kupić na allegro.pl albo jeszcze lepiej na jakims bazarku 10kg ryżu i pare kg jabłek ( ok 30zł + 10zł )....i takie danie można wpierdzielać cały czas :D dycha zostaje kontrolnie na gorsze dni lub ma fajki rzecz jasna :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Adamczyk
  • Michał Adamczyk
  • 24.09.2012 19:57

Czy eksperyment się uda skomentujcie to sami.....

http://banality.pl/index.php/archiwum/przezyc-za-50

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze? To nawet bardzo praktyczne - zwłaszcza w dzisiejszych czasach ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Wojnowski - Bo widzisz Artur, w jego rozumowaniu nie ma logiki....gdyby stołował się po śmietnikach miałby całe 50 zeta na alkohol...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zz Top
  • Zz Top
  • 22.09.2012 23:46

Niech przeżyje pół roku za 50 zł za miesiąc i wtedy zrobi badania. Zobaczymy jakie będzie miał wyniki. Szukam sensu tego testu i trudno mi znaleźć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

Tylko skąd alkohol ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeżyć można, tylko co to ma udowodnić?

Niech sobie kupi 60 kg ziemniaków i piecze je w ognisku. Na jeden dzień może przeznaczyć 2 kg. Chrust w lesie, woda z hydrantu lub ze studni. Za czynsz nie musi płacić, bo za szałas jeszcze w Polsce nie pobierają. Ze środków komunikacji nie musi korzystać, bo może chodzić pieszo. Meble do szałasu z wystawki, ubrania z PCK. Będzie najbardziej ZIELONYM z zielonych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bono
  • Bono
  • 22.09.2012 19:16

droga Pani,a może jakieś swoje wolne wnioski na temat, albo chociaż przepis na makaron al dente.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy czytaniu tego bloga, śmiałam się, że jak ten student udowodni, że można przeżyć za 50 zł, to nagle płace minimalne spadną ... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeciętny lekarz zapewne nie uzna pomysłu za dochodowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.