Facebook Google+ Twitter

Student w wielkim mieście, czyli wynajmujemy mieszkanie w stolicy

Choć do początku roku akademickiego został miesiąc, to studenci już teraz starają sobie zorganizować własny kąt. Jaką lokalizację najlepiej wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy? Sprawdźmy jak sytuacja wygląda w Warszawie.

Warszawska dzielnica Ursynów. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Aleja_KEN.jpg&filetimestamp=20060624172630 Trudny wybór

Gdy już dostaliśmy się na swój wymarzony kierunek studiów musimy podjąć szereg ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór miejsca, w którym zamieszkamy. Możliwości mamy naprawdę wiele. Akademik, pokój, mieszkanie - tylko od nas zależy gdzie i jak się urządzimy. Na początku warto określić czego szukamy i ile funduszy jesteśmy w stanie na to przeznaczyć.

Chcąc znaleźć wygodne lokum w rozsądnej cenie, nie powinniśmy czekać do ostatniej chwili. Gdy już zadecydujemy, że chcemy coś wynająć, musimy pamiętać o tym, że mieszkania w stolicy "znikają" bardzo szybko.

Jak i gdzie szukać?

Swoich nowych "czterech kątów" możemy zacząć szukać na własną rękę lub skorzystać z pośrednictwa. Szukanie mieszkania za pomocą pośrednictwa jest wygodne, gdyż pośrednik załatwi za nas wiele formalności: sprawdzi stan prawny nieruchomości, wynegocjuję warunki i sporządzi umowę. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, ale niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Jeżeli szukamy mieszkania "na własną rękę", będziemy musieli się więcej napracować. Najlepiej zacząć od zebrania wiadomości od znajomych, o tym, czy ktoś nie ma informacji o mieszkaniu na wynajem. Warto codziennie śledzić ogłoszenia w prasie i przeglądać oferty w serwisach internetowych. Można też samemu zmieścić ogłoszenia o tym jakie mieszkanie nas interesuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.09.2010 11:16

To prawda, że mieszkania w stolicy bardzo szybko znikają. Największy problem mają Ci, którzy chcą studiować w Warszawie, a mieszkają bardzo daleko. Bo najlepiej być na miejscu i jak się znajdzie ciekawą ofertę od razu jechać i oglądać, a tak, jak się jest z daleka, to zanim zaplanujemy przyjazd do miasta, to mieszkanie "znika" niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.