Facebook Google+ Twitter

Studentki SGTiR w międzynarodowym konkursie branży spotkań

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-23 10:02

Dominika Polus i Irina Nikolayenko, studentki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, jako jedyne reprezentantki polskiej uczelni zakwalifikowały się do finału konkursu dla organizatorów wydarzeń we Frankfurcie.

Konkurs odbył się 21 maja 2014 r. we Frankfurcie. W sumie, do końcowego etapu przeszło 6 osób z całego świata.

Dominika Polus i Irina Nikolyaneko są studentkami turystyki i rekreacji II stopnia SGTiR. Zanim zakwalifikowały się do finału IMEX-MPI-MCI Future Leaders International University Challenge we Frankfurcie, musiały zwyciężyć w trzech krajowych etapach konkursu – Irina w Polsce, a Dominika w Stambule. Pierwszy polegał na przygotowaniu eseju na temat ‘Why I should join MPI conference and IMEX fairs’, drugi – na zaprojektowaniu wydarzenia, trzeci to prezentacja projektu przed jury.

– IMEX/MPI/MCI to przede wszystkim rozwój, sukces i motywacja. Udział w tym konkursie dał mi możliwość pokonania samej siebie i nawiązania bezcennych kontaktów z ludźmi z całego świata. Czuję, że to początek drogi do sukcesu w tej branży – podkreśla Dominika Polus.

IMEX-MPI-MCI Future Leaders International University Challenge to cieszący się prestiżem konkurs dla studentów ostatnich lat kierunków związanych z branżą turystyczną. W roku akademickim 2013/2014 odbyło się 6 pre-konkursów. Wyłoniły one 6 najlepszych uczestników, którzy spotkają się podczas finału w ramach najważniejszych targów turystyki biznesowej – IMEX.

Uczestnicy International University Challenge mają za zadanie wykazać się jak największą kreatywnością, przedsiębiorczością w zaplanowaniu wydarzenia biznesowego. Nagrodą główną jest udział w konferencji MPI World Education Congress 2014 w Minneapolis (USA).

– Organizator konkursu, amerykańskie stowarzyszenie Meeting Professionals International, zrzesza ponad 20 tys. ekspertów z branży spotkań z całego świata. Dla studentów to wspaniała okazja, by stać się częścią tego środowiska. Na uczelni robimy wszystko, by ułatwić im ten zawodowy start – podkreśla Krzysztof Celuch, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji. I dodaje – Studenci SGTiR każdego roku biorą udział w konkursie, zajmując wysokie miejsca.
Więcej na temat uczelni: www.sgtir.edu.pl.
(Katarzyna Chmielewska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.