Facebook Google+ Twitter

Studia - czas, który warto wykorzystać

W XXI wieku wiedza wypracowywana przez ludzkość podwaja się co rok. Wobec tego faktu koniecznością stają się nauka przez całe życie oraz wykorzystanie czasu studiów do stworzenia własnej przewagi konkurencyjnej na rynku pracy.

Zmiana stylu studiowania

Wobec ciągłych zmian, wynikających z rewolucji technologicznej w niepamięć odchodzą czasy, kiedy to okres studiowania określano mianem przedłużenia dzieciństwa. Dzisiaj studiuje się w zupełnie inny sposób niż jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej osób wybiera studia zaoczne i zaraz po ukończeniu szkoły średniej rozpoczynają pracę. Dzisiaj w zasadzie nie ma też możliwości odbycia ciągłych, pięcioletnich studiów dziennych. Zostały one zastąpione modelem 3+2, gdzie po trzech latach pisze się pracę licencjacką czy inżynierską. Ma się już wtedy wyższe wykształcenie, a do magisterki można studia kontynuować zaocznie lub dziennie. Wcześniej również była możliwość podziału studiów na licencjackie i magisterskie, ale był to mało popularny sposób studiowania. Dziś to norma.

Zwycięska przewaga

Dynamiczny rynek pracy wymusza od młodych ludzi ponadprzeciętnej aktywności w czasie studiowania. Nie wystarczy się dobrze uczyć, chyba, że jesteśmy na ścisłym kierunku, po którego ukończeniu otrzymamy wiedzę wystarczającą do podjęcia pracy w poszukiwanym na rynku zawodzie. Reszta musi udzielać się dodatkowo. Olbrzymim ułatwieniem są możliwości, które daje internet. Dzięki mediom społecznościowym i braku jakichkolwiek ograniczeń stosunkowo łatwo jest zaistnieć i dzięki ciekawym pomysłom stać się atrakcyjnym dla przyszłych pracodawców. Aby być lepszym od innych nie trzeba być geniuszem. Wystarczy o włos ich wyprzedzać dzięki chęci działania, kreatywności, entuzjazmowi i wierze we własne możliwości.

Dobry czas na własny biznes

Coraz częściej słyszymy o niespełna 30-letnich biznesmenach, którzy osiągają olbrzymie sukcesy prowadząc własne firmy. Zaczynali podczas studiów. Nie czekali aż odbiorą dyplom, ale wykorzystali swoje możliwości, czas, rozbudowane kontakty z ludźmi i głowę pełną pomysłów. Dzisiaj z pewnością nie żałują mądrze podjętych decyzji. Dzisiaj możesz myśleć o własnym interesie bez konieczności wielkich inwestycji, dziesiątek współpracowników i wiedzy biznesowej. Wydaje się to nieprawdopodobne? Tak jednak nie jest.

MLM - doskonały przykład olbrzymich możliwości

MLM to skrót terminu Multi Level Marketing. Jest to model biznesowy obecny na światowym rynku od kilkudziesięciu lat, ale dopiero w dobie internetu zyskuje on w szybkim tempie na znaczeniu. MLM daje możliwość osiągania zaskakujących wyników finansowych dzięki własnej aktywności i pomysłowości. Biznes opiera się na budowaniu struktury dystrybucyjnej dla danego produktu lub usługi. Poprzez ciągłą pracę zarządzamy osobami kluczowymi w naszej strukturze. Jeżeli mamy wsparcie w postaci doświadczonych ludzi, to nasza struktura szybko się rozwija, a my osiągamy coraz większe przychody.

Nie czekaj. Zacznij już dziś.

Nie ma lepszego momentu na podjęcie decyzji niż tu i teraz. Powiedz sobie, że będziesz aktywny i już teraz zaczniesz szukać własnych szans. Poszukuj informacji i zasięgaj rad bardziej doświadczonych osób by jak najefektywniej wykorzystać ten bardzo ważny dla Twojego życia czas, jakim jest okres studiów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

krzysztof kosiński
  • krzysztof kosiński
  • 01.11.2010 14:52

Cebula oczywiście twoja wypowiedź jest zgodna z opinią większości ludzi w stosunku do Network Marketingu i to jest twoja oczywiści subiektywna racja , ale żeby w pełni zrozumieć MLM to trzeba trochę poświęcić się dla tego biznesu co spowoduje że jak zrozumiesz na czym polega aktywna działąłność tego biznesu to sprawi że inaczej będziesz postrzegał całokształt i idee mlm..
Sądze że trudno jest oceniać coś czego się dobrze nie poznało ale oczywiście szanuje twoją wypowiedź zapewne doświadczyłeś negatywne aspekty tego biznesu co jest powodem twojego negatywnego podejścia do networku ..

Pozdrawiam
Krzysztof Kosiński
http://www.krzysztofkosinski.com.pl
http://www.twojezdrowie.twrpowersystem.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe spojrzenie. Nie zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią. Wiele osób myśli w ten sposób dopóki same nie spróbują i nie zobaczą pierwszych rezultatów. To wspaniała forma własnego rozwoju przełamująca dotychczasowe ograniczenia. No ale cóż, trzeba być aktywnym trzeba chcieć no i trzeba trafić na ludzi, którzy będą chcieli wspierać cię w realizacji twoich celów. Rzucanie powyższymi sloganami zniechęca wogóle do jakiejkolwiek aktywności i zamyka Cię w pułapce własnych, ograniczających przekonań. Dla mnie MLM to możliwość dzielenia się wiedzą, szkolenia ludzi, budowy i zarządzania zespołem ludzi. Te czynności prowadzą do wspólnych korzyści finansowych, ale są one dopiero na dalszym miejscu. Jeszcze raz bardzo dziękuję Ci za wypowiedź. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
cebula
  • cebula
  • 21.10.2010 09:51

co z bzdura, MLM to legalna piramida finansowa. powinni tego zabronić. to wykorzystywanie jeleni, pranie mózgów i wciskanie kitów. nikt w tym gównie nie zarabia. nie nabijajcie ludzi w butelkę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.