Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31242 miejsce

Studia: Koła naukowe. Które? Dla kogo?

Koła naukowe kojarzą się przede wszystkim z grupą osób skoncentrowanych jedynie na nauce, niepotrafiących się bawić, stroniących od rozrywkowego towarzystwa. Nic bardziej mylnego!

Dla kogoDla każdego, kto chce „robić coś więcej” - działać i rozwijać swoje zainteresowania. Koło naukowe może być doskonałym uzupełnieniem programu studiów. Oferuje szansę zdobycia sieci kontaktów, a także pierwszych doświadczeń w przekładaniu wiedzy na praktykę. Na przykład - Dziennikarskie Koło Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego organizuje spotkania z czołowymi polskimi dziennikarzami, wizyty w redakcjach, warsztaty, a także współtworzy magazyn studencki. Dzięki temu żacy mają szansę przyjrzeć się z bliska swoim przyszłym zawodom, poczuć atmosferę pracy, sprawdzić czy na pewno im odpowiada. Do członków kół często kierowane są oferty praktyk czy propozycje wyjazdów połączonych z badaniami terenowymi. To miejsce, w którym spotykają się osoby z pasją, więc uczestnictwo w kole, szczególnie dla osób przyjezdnych, jest okazją do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Gdzie szukaćNa stronie Uniwersytetu Łódzkiego można znaleźć specjalną zakładkę - Koła naukowe - gdzie propozycje pogrupowane są według wydziałów: http://www.uni.lodz.pl/zycie/kolanaukowe. Warto starannie przejrzeć wszystkie oferty, ale jeśli nie znajdziemy nic godnego zainteresowania, to należy jeszcze sprawdzić na stronie konkretnego wydziału, która posiada osobny, bardziej dokładny spis kół, taki, jaki znajduje się na:http://www.filolog.uni.lodz.pl/kola.html. Również na uczelnianych tablicach ogłoszeń widnieją informacje o naborze lub działalności kół. Na początku roku akademickiego niektóre z nich wychodzą naprzeciw pierwszoroczniakom i same szukają z nimi kontaktu. Można też zgłosić się do opiekuna roku, który ma obowiązek pomagać swoim podopiecznym. Oferta jest bardzo szeroka i bogata, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Przy Uniwersytecie Łódzkim działa prężnie kilkadziesiąt kół i nadal powstają nowe grupy.

CzłonkostwoJeśli po jakimś czasie okaże się, że chcemy zrezygnować z członkostwa, możemy bez żadnych konsekwencji odejść. Trzeba mieć też świadomość, iż poszczególne koła, zajmują się różną działalnością, mają inne priorytety i cele. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji, żeby później nie być zaskoczonym. Odmienne są również sposoby zapisywania się - czasem przyjmowani są wszyscy zainteresowani, innym razem potrzebna będzie rozmowa kwalifikacyjnej.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podany wyżej przykład jest zaprzeczeniem /sensu stricte/ naukowego charakteru tego właśnie koła zainteresowań - zainteresowań /sic!/ ale n i e NAUKI. Bo co naukowego jest w ,pożytecznej i interesującej skądinąd, działalności dziennikarskiej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.