Facebook Google+ Twitter

Studia na pewno dla liderów?

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zorganizowała nietypowy konkurs. Każdy kto rozwiąże krótki test internetowy, a następnie umieści swoje zdjęcie ma szanse dostać się na studia podyplomowe w tej szkole.

Strona uczelni / Fot. screenNiż demograficzny coraz bardziej szkodzi prywatnym uczelniom, które muszą stosować wymyślne metody, aby przyciągnąć do siebie chętnych. Wyższa Szkoła Europejska postanowiła walczyć o kandydatów łącząc quazi wybory miss z teleturniejem w internecie. Jak twierdzi Adam Kaliszewski z Eskadra Publica, firmy która przygotowała konkurs: - Wyższa Szkoła Europejska jest nowoczesną uczelnią. Oprócz tradycyjnych metod rekrutacji często proponujemy inne działania, które mają umożliwić studiowanie w szkole osobom kreatywnym, pomysłowym i mającym potencjał lidera - wyjaśnia cele przedsięwzięcia.

Konkurs dotyczący rekrutacji na studia podyplomowe będzie trwać do 15 września: - Ma to być element promocji naszej uczelni - mówi Agata Motyl rzecznik prasowy WSE.

Wziąć w nim udział może każdy kto zarejestruje się na stronie konkurs.wse.krakow.pl. Po rejestracji trzeba poprawnie odpowiedzieć na 7 pytań. Następnie należy umieścić swoje zdjęcie przedstawiające kandydata jako "lidera w każdej sytuacji" i czekać na ocenę internautów.

Zwycięzca konkursu zostanie przyjęty bez egzaminów i opłat wstępnych na dowolnie wybrany kierunek studiów podyplomowych WSE. Osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce dostaną książki Normana Davisa z jego własnoręcznym podpisem.

Konkurs nie sprawdza jednak wiedzy potencjalnego absolwenta. Pytania dotyczą Wyższej Szkoły Europejskiej i programu Stypendialno-Stażowego „Kapitalny Projekt”. Udzielenie poprawnych odpowiedzi nie stanowi problemu, gdyż nie obowiązuje żaden limit czasowy, a kandydaci mogą poszukać odpowiedzi w internecie. Gdyby to nie wystarczyło uczestnicy konkursu mają 3 próby na rozwiązanie testu.

Organizatorzy konkursu zachwalają swój pomysł: - Chcemy docenić pomysłowość, kreatywność i fantazję kandydata. Te walory powinni docenić także internauci, bo zakładamy, że głosować w konkursie mogą nie tylko osoby bezpośrednio nakłonione przez uczestnika, ale też po prostu goście odwiedzający stronę internetową Wyższej Szkoły Europejskiej - twierdzi Adam Kaliszewski.

Oznacza to jednak, że o przyjęciu na studia podyplomowe zadecyduje nie wiedza kandydata, a internauci oceniający zamieszczone zdjęcie.

Rozwiązanie przyjęte na WSE jest nie do zaakceptowania na innych uczelniach: - Nasi kandydaci na taki konkurs nie mogą liczyć. Rok temu na UW został zorganizowany konkurs na podyplomowe studia strategii PR, ale trzeba było napisać esej - mówi Anna Korzekwa, rzecznik Uniwersytetu Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.