Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33951 miejsce

Studia przyszłości

Czym sugerują się studenci przy wyborze specjalizacji? Przyszłościowym zawodem, pasją? Czy ów wybór to czysty przypadek?

Przyszłościowy zawód dla studenta? Jakie studia aktualnie się opłacają?

Martyna Śliwińska, 21 lat.
Politechnika Koszalińska, kierunek: Dziennikarstwo- Media Cyfrowe i Komunikacja Elektroniczna.
- Przy wyborze specjalizacji "media cyfrowe i komunikacja elektroniczna" kierowałam się przede wszystkim tym, że w dzisiejszych czasach ma miejsce wielki postęp technologiczny. Internet zaczyna się coraz prężniej rozwijać, a tym samym dziennikarstwo internetowe staje się coraz bardziej powszechne.

Ukończenie tej specjalizacji daje mi możliwość znalezienia pracy w różnego rodzaju serwisach internetowych, przy przygotowywaniu serwisów online, szat graficznych stron internetowych itp. Oprócz tego zdobyłam ogólna wiedzę humanistyczną i rozległą wiedzę na temat pracy w mediach.

Myślę, że studia, które ukończę pozwolą mi znaleźć satysfakcjonującą pracę, choć nie ukrywam, że konkurencja w tej dziedzinie jest bardzo duża. Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować w mediach i robiłam wszystko, aby dostać się na wymarzone studia.

Jedyną wadą tego wszystkiego jest, to, że studiuję w małym mieście jakim niewątpliwie jest Koszalin. Jestem przekonana, że większe miasta, takie jak np. Warszawa czy Wrocław umożliwiłyby mi lepszy start zawodowy.

Anna Bocian, 21 lat.
Uniwersytet Wrocławski, kierunek: Prawo.

- Wybierając prawo na Uniwersytecie Wrocławskim nie kierowałam się tylko prestiżem uczelni czy kierunku. Wiedziałam, że te studia przygotują mnie do wykonywania zawodu. Nie można ukrywać, że ludzie z wykształceniem prawniczym nie mają problemów, aby znaleźć satysfakcjonującą, ambitną, a zarazem dobrze płatną pracę.

Wymagający kierunek studiów pozwala również zdobyć ogólną wiedzę o świecie współczesnym. A przede wszystkim uczy tego co najważniejsze, czyli jak sobie radzić ze wszystkimi przeciwnościami.

Zaletą jest na pewno duże miasto, w którym studiuję, gdyż daje większe możliwości do rozwoju intelektualnego, a z bardziej przyziemnych spraw po prostu więcej miejsc pracy.

Dawid Kika, 28 lat.
Akademia Górniczo-Hutnicza (Kraków), kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn.

- Wydział Mechaniki i Robotyki na AGH jest uznawany za jeden z bardziej elitarnych w kraju. Wiedziałem, że ta uczelnia pozwoli mi zdobyć szeroko pojętą wiedzę nie tylko w dziedzinie mechaniki, ale także informatyki, elektryki, elektroniki itd. Dodatkowo zajmowałem się tym co mnie interesuje, czyli elektroakustyką i akustyką budowli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy materiał- miło słyszeć, że wielu studentów myśli strategicznie w wyborze kierunku studiów, lecz sam kierunek, choćby był nie wiadomo jak popularny nie wystarczy, bez podparcia go dostateczną praktyką, a z tym gorzej. Wielu absolwentów uczelni myśli, że sam fakt posiadania dyplomu daje im wielkie pieniądze, lecz rzeczywistość weryfikuje umiejętności. Czyli ucz się i pracuj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.