Facebook Google+ Twitter

Studia w Anglii, czyli Tower Bridge za oknem sali wykładowej

Zamiast teorii - praktyka, zamiast nauki pamięciowej - nauka wyrażania poglądów i dzielenia się przemyśleniami. Mniej godzin na uczelni - więcej na rozwijanie pasji i zainteresowań. Poczynając od terminu składania aplikacji, na dostosowaniu absolwenta do potrzeb rynku kończąc. Studia w Wielkiej Brytanii znacznie różnią się od studiów w Polsce.

Uniwersytet w Cambridge / Fot. Christian Richardt/CC 3.0„Szczerze mówiąc rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Spodziewałam się kolejnych 2 lat nauki narzuconych rzeczy, które właściwie nie są mi do końca potrzebne. Tutaj połowę przedmiotów można wybierać i nawet tak mało pociągający kierunek jak filologia może stać się pasjonujący.” - mówi Paulina z University of Bedfordshire. „Dużym plusem jest mała ilość zajęć” - dodaje. „W Polsce musiałam siedzieć na zajęciach od rana do wieczora przez cały tydzień. Tutaj mam zajęcia tylko 2 dni w tygodniu. Dzięki temu na naukę mam więcej czasu i chyba po raz pierwszy w życiu sprawia mi ona przyjemność”.

Studia w Anglii są odpłatne, a wysokość czesnego zależy od kierunku oraz poziomu studiów. Istnieje jednak szereg udogodnień w postaci pożyczek, stypendiów, grantów. Nacisk kładzie się przede wszystkim na praktyczne zastosowanie wiedzy, na motywowanie studentów do samodzielnego myślenia. Zamiast kolokwiów studenci piszą eseje, zamiast spędzania całych dni w ławkach, uczestniczą w kołach zainteresowań. Nie ma zjawiska oblewania 60 proc. roku na egzaminie. Wykładowca, który dopuściłby do takiej sytuacji, zostałby uznany za niezdolnego do przygotowania studentów, uczelnia zaś straciłaby zainteresowanie.

Matura za Tobą - studiuj w Niemczech. Poradzimy Ci, jak to zrobić!


Jak aplikować na studia?

Podstawą aplikacji na studia pierwszego stopnia są: wypełniony druk aplikacyjny, świadectwo maturalne oraz znajomość języka angielskiego potwierdzona certyfikatem na poziomie zaawansowanym (IELTS, TOEFL, CAE, CPE). Czasami wystarczy matura z języka angielskiego zdana na min. 80 proc. Większość uniwersytetów nie organizuje egzaminów wstępnych, uczelnie mogą jednak zaprosić kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. W procesie rekrutacyjnym liczyć się też mogą oceny uzyskane w szkole średniej z przedmiotów kierunkowych, tzn. istotnych z punktu widzenia wybranego kierunku studiów. W przypadku studiów magisterskich kandydat musi przedstawić: wypełniony druk aplikacyjny, dyplom licencjata oraz certyfikat znajomości języka na poziomie zaawansowanym (CAE, CPE, IELTS lub TOEFL).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy poradnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.