Facebook Google+ Twitter

Studia w Chinach? Czemu nie!

Polscy studenci chcą się uczyć za Wielkim Murem. Szybko rozwijająca się gospodarka Chin, bogata kultura i stosunkowo przystępne ceny sprawiają, że młodzi Polacy spoglądają w kierunku chińskich uczelni.

Chińskie uczelnie werbują studentów na Politechnice Warszawskiej. / Fot. Katarzyna UrbańskaNiebawem nadarzy się doskonała okazja, by poznać propozycje chińskich uczelni. 15 szkół wyższych z Chin zaprezentuje swą ofertę na targach "Study in China", które odbędą się 12 i 13 czerwca na Politechnice Warszawskiej - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński. Zaprezentują się m.in. uczelnie z Pekinu i Szanghaju, ale nie zabraknie również uczelni z mniej znanych chińskich regionów.

Obecny na konferencji ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Yuan Guisen zapewniał, że studia w Chinach to doskonała inwestycja, a okiełznanie języka chińskiego przynosi wymierne korzyści .– Niektórzy studenci, jeszcze przed ukończeniem filologii chińskiej na Uniwersytecie Warszawskim mają zapewnioną pracę – mówił ambasador.

Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej. / Fot. Katarzyna UrbańskaLiczba Polaków studiujących w Chinach stale rośnie. Jeszcze parę lat temu było ich kilkudziesięciu. Dziś ta liczba wzrosła do ponad stu. Wynika to z coraz większej wiedzy Polaków na temat Chin, jak również ciekawości wobec tej, jakże szybko rozwijającej się cywilizacji. Zachętę stanowią też stosunkowo przystępne ceny, kształtujące się w granicach od 2 do 10 tys. dolarów za rok nauki. Okazuje się, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się polskie uczelnie wśród studentów z Chin. Chińczycy są ponoć mocno zaskoczeni wysokim poziomem nauczania w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.