Facebook Google+ Twitter

Studia w Danii. Nowa szansa dla maturzystów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-29 18:39

Otworzyła się furtka dla maturzystów, którym nie udało się dostać na wymarzoną uczelnię w Polsce. Do 15 października można aplikować na bezpłatne studia w Dani.

Reprezentanci Danii, złoci medaliści w piłce ręcznej na balkonie kopenhaskiego ratusza. / Fot. PAP/EPA/Claus Bjorn LarsenDla tegorocznych maturzystów (i nie tylko) to szansa na zupełnie nową jakość kształcenia. Studia w Danii polegają przede wszystkim na kształceniu praktycznych umiejętności. Praca odbywa się głównie w zespołach w oparciu o metody warsztatowe. Ćwiczenia odbiegają od polskich standardów. Na zajęciach analizowane są przypadki pochodzące z prawdziwego biznesu, analizowane często w czasie rzeczywistym. Słuchacze mają więc szansę już na studiach pracować w biznesowych warunkach, a ich rozwiązania mogą być wykorzystane w praktyce. Takie doświadczenia pozwalają im wyprzedzić studentów z Polski.

A po studiach… Uczelnie, na które można aplikować wyłącznie poprzez program eduABROAD ściśle współpracują z firmami. Pytają o ich potrzeby, proszą o studia przypadków, które można wykorzystać podczas ćwiczeń, zapraszają pracodawców na spotkania ze studentami i prelekcje. Dzięki temu młodzi ludzie już podczas studiów mogą nawiązać kontakt z przyszłym pracodawcą i zdecydować się na współpracę, nie tylko w Danii, ale także w całej Europie, w miejscach gdzie firmy posiadają oddziały.

Studia w Danii są bezpłatne, a jedyne koszty jakie wiążą się z utrzymaniem, wyżywieniem i rozrywką, nie przewyższają kosztów związanych ze studiami w Polsce w innym mieście. W Danii student zagraniczny może też podjąć pracę w wymiarze 20 h tygodniowo. „Te 20 godzin w zupełności wystarcza, aby móc utrzymać się na dobrym poziomie i pozwolić sobie na uciechy” - mówi Ola, studentka z Aarhus.

Jeśli więc myślisz o pracy w międzynarodowej korporacji, to jest jedna z dróg kształcenia, na jaką możesz się zdecydować. "Nie ma tego złego..." Być może fakt, że nie dostałeś się na wymarzoną uczelnię w Polsce, otworzył przed Tobą znacznie szersze perspektywy.

Autor: Monika Pabijańska
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie goldenline.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.