Facebook Google+ Twitter

Studia w Jaworznie. Tylko czy dopiszą studenci?

Do końca września można zapisywać się na studia licencjackie, niestacjonarne w nowo powstającym jaworznickim ośrodku dydaktycznym katowickiej Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Do tej pory zainteresowanie jest niewielkie...

Podpisanie listu intencyjnego - maj 2007. W środku prezydent Jaworzna - Paweł Silbert. Obok (z prawej) rektor GWSH - Krzysztof Szaflarski. / Fot. materiały prasowe UM w JaworznieOd nowego roku akademickiego młodzież z Jaworzna i okolic będzie mogła kształcić się na kierunkach administracja, zarządzanie i socjologia. W obecności mediów porozumienie podpisano w maju. Ze strony miasta podpis złożył prezydent miasta - Paweł Silbert, uczelnię reprezentował rektor GWSH - Krzysztof Szaflarski. Zajęcia odbywać się będą w budynku Liceum Ogólnokształcącego numer 3 w Jaworznie.

- To kolejna, po Akademii Górniczo-Hutniczej, renomowana uczelnia, którą udało się nam zachęcić do uruchomienia ośrodka w naszym mieście - mówił w maju prezydent Jaworzna. - Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości sprowadzimy jeszcze do miasta szkołę wyższą kształcącą na kierunkach humanistycznych.

- Coraz więcej młodzieży zapisuje się do Treść listu intencyjnego / Fot. materiały prasowe UM w Jaworzniejaworznickiego oddziału naszej uczelni – powiedziała na piątkowej konferencji prasowej przedstawicielka GWSH, Agnieszka Okoń. – Oblegane są administracja oraz zarządzanie, mamy połowę grup na tych kierunkach. Powinny sie one bez problemów utworzyć w Jaworznie. Co będzie z socjologiąTrudno powiedzieć – dodaje.

By w październiku rozpoczęły się zajęcia potrzebna jest grupa co najmniej 25 osób. Największym zainteresowaniem cieszy się zarządzanie - 14 osób, i kolejno administracja - 10 osób, socjologia - 6 osób. By ułatwić niezdecydowanym podjęcie decyzji od 1 czerwca uruchomiono Punkt Informacyjno-Rekrutacyjny w głównym budynku Urzędu Miejskiego, gdzie dostępni są pracownicy uczelni, chętni do odpowiedzi na pytania.

 / Fot. Marek Iwaniszyn***
Patrząc na zainteresowanie nowo powstającym oddziałem GWSH trzeba zastanowić się nad sensem przedsięwzięcia. Mamy dopiero końcówkę lipca i jest jeszcze sporo czasu. Z pewnością uda uruchomić się wszystkie kierunki. Tradycyjnie uczelnie proponujące naukę w trybie niestacjonarnym - zaocznym - przeżyją oblężenie późnym latem, kiedy to wszelkie odwołania wielu młodych ludzi na studia dzienne spełzną na niczym. Problemem może okazać się zachęcenie młodzieży do zapisania się na uczelnie, której przyszłość w Jaworznie jest tak niepewna. Słowa pani Okoń nie napawają potencjalnych studentów optymizmem. Bo jak zapisywać się na uczelnie, nie mając pewności, że wymarzony przez studenta kierunek powstanie?
Przy całym szacunku dla GWSH trudno uznać otwarcie zamiejscowego oddziału tej uczelni w Jaworznie za jakiś sukces. Bo takim byłoby otworzenie filii uczelni renomowanej, państwowej, proponującej naukę nie tylko w trybie niestacjonarnym. A takich w regionie nie brakuje. Wówczas problemów typu czy uda się sklecić grupę chętnych do nauki na danym kierunku na pewno nie będzie. A i będzie się czym pochwalić !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.