Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12723 miejsce

Studia w Szkocji za darmo!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-22 10:48

Wywiad z Michałem Bryndelem - szefem firmy Knowledger, zajmującej się wszechstronną pomocą dla Polaków zainteresowanych studiami na Uniwersytecie w Aberdeen.

Co robiłeś po studiach?

- Po ukończonych studiach przeprowadziłem się do Warszawy, gdzie pracowałem w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – zajmowałem się tam projektami unijnymi z zakresu szkoleń i kształcenia ustawicznego.

Jak znalazłeś się w Szkocji?

- Przyjechałem jako stypendysta Britsih Council na roczne podyplomowe studia z zakresu Knowledge Management (zarządzanie wiedzą w organizacjach) w Aberdeen Business School na Uniwersytecie Roberta Gordona (The Robert Gordon Univeristy).

Mieszkasz w Aberdeen?

- Nie, w Aberdeen studiuję, natomiast mieszkam – wraz z moją narzeczoną Anią – w Dundee.

Oprócz tego, że studiujesz, jesteś także oficjalnym przedstawicielem The Robert Gordon University – czym się zajmujesz jako przedstawiciel Uniwersytetu?

- Tak, to prawda - od kwietnia tego roku jestem oficjalnym przedstawicielem Uniwersytetu zajmującym się pomocą dla Polaków zainteresowanych podjęciem studiów na naszej uczelni.

Skąd wziął się pomysł tej działalności?

- Pomysł narodził się podczas mojej bliskiej współpracy z International Office (Biuro Międzynarodowe) na Uniwersytecie. Była to inicjatywa uczelni, która zorganizowała dla mnie i moich polskich współpracowników szkolenia, a także podjęła się finansowania części przedsięwzięcia od strony promocyjnej.

Jak się nazywa Twoja firma i ilu pracowników zatrudniasz?

- Firma nazywa się Knowledger, została założona niespełna dwa miesiące temu, a pracuje w niej - oprócz mnie – czworo konsultantów w Polsce. Za swoje usługi nie pobieramy żadnych opłat.

Czym konkretnie się zajmujecie, na co może liczyć młody człowiek marzący o studiach w Aberdeen?

- Udzielamy kompleksowej informacji na temat oferty edukacyjnej Uniwersytetu Roberta Gordona w Aberdeen, udostępniamy materiały informacyjne o Uniwersytecie, pomagamy w wyborze kierunku studiów, udzielamy informacji na temat wymogów kwalifikacyjnych i językowych, pomagamy w wypełnieniu aplikacji UCAS (Universities & Colleges Admissions Service – organizacja zajmująca się rozpatrywaniem aplikacji na studia uniwersyteckie w Zjednoczonym Królestwie – przyp. red.), pomagamy w skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, monitorujemy proces aplikacyjny i informujemy o nim na bieżąco kandydatów, pomagamy w uzyskaniu dofinansowania przez instytucje brytyjskie oraz udzielamy kompletnej i szczegółowej informacji na temat życia w Aberdeen.

Czy wasza pomoc obejmuje także chętnych do studiowania na innych uniwersytetach czy tylko na Uniwersytecie Roberta Gordona?

- Nasza działalność nastawiona jest głównie na osoby zainteresowane studiami na RGU. Osobom zainteresowanym studiami na innych uniwersytetach w Szkocji staramy się udzielić podstawowych informacji na temat systemu szkolnictwa wyższego w tym kraju, a także skierować do konkretnych organizacji konsultacyjno-doradczych. Przy okazji chciałbym zachęcić wszystkich rodaków do studiowania na moim uniwersytecie – w 2006 roku The Robert Gordon University znalazł się na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu The Sunday Times
dotyczącym ilości zatrudnionych absolwentów studiów licencjackich i magisterskich w Wielkiej Brytanii.

To naprawdę świetna rekomendacja! Co zatem mają zrobić młodzi ludzie mieszkający w Polsce, a myślący o studiowach w Szkocji?

- Gorąco zapraszam na spotkania informacyjne, które odbędą się już w tym tygodniu: na Uniwersytecie Gdańskim (23 maja, godz. 17), na Uniwersytecie Białostockim (24 maja, godz. 16.30), na Uniwersytecie Łódzkim (26 maja, godz. 10.30) i w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie (28 maja, godz. 16.30). Można także skontaktować się z jednym z naszych polskich konsultantów: z Kasią w Warszawie, Tomaszem w Gdańsku, Kamilem w Łodzi lub z Luizą w Białymstoku. Wszystkie dane kontaktowe, jak również szczegóły dotyczące spotkań informacyjnych znajdują się na naszej stronie internetowej: Strona internetowa firmy Knowledger

A co z Polakami przebywającymi już w Szkocji?

- Tych z kolei zapraszam na Polish Night, którą organizujemy wraz z International Office oraz szefami katedr Uniwersytetu, a która odbędzie się 7 czerwca w The Robert Gordon University w Aberdeen.

Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!

- Dziękuję bardzo i mam nadzieję, że wiele osób skorzysta z naszego zaproszenia.

Michał Bryndel, pochodzi z Łodzi, gdzie ukończył magisterskie studia historyczne i uzupełniające na kierunku europeistyka.


Autor: Maciej Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Borkowska
  • Marta Borkowska
  • 08.05.2011 17:15

Witam czy mogłabym poprosić o kontakt z Panem Michałem? Na stronie nie znalazłam żadnego adresu mailowego do was a bardzo interesują mnie studia właśnie na tym uniwersytecie! moj @ iw2byb@gmail.com, czekam na kontakt z niecierpliwością:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.