Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20066 miejsce

Studia w Wielkiej Brytanii? Termin składania aplikacji mija 15 stycznia!

To już ostatni dzwonek dla tych, którzy do Wielkiej Brytanii nie przyjechali tylko po to, by zarabiać pieniądze, ale także po to, by się uczyć. 15 stycznia mija ostateczny termin składania aplikacji na studia wyższe.

Oxford / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oxsky.jpgSkładanie podania na Undergraduate Studies/Degree (licencjat), odbywa się tylko i wyłącznie przez organizację UCAS (Universities & Colleges Admissions Service). Jest ona łącznikiem pomiędzy aplikującym a uczelnią. Ponosi zatem odpowiedzialność za relacje między nimi od momentu złożenia odpowiednich dokumentów do przyjęcia na listę.

Papiery trzeba wysłać do UCAS do 15 stycznia w roku, w którym chcemy rozpocząć naukę. Inaczej dojdzie do opóźnienia w procesie aplikacji, który i tak trwa miesiącami. Co gorsza - przez to można utracić miejsce na danej uczelni. Na stronach organizacji UCAS, można dowiedzieć się, jakie są dokładne terminy nadsyłania podań na poszczególne kursy i uniwersytety. Niektóre mają bowiem osobne terminy. Mogą się różnić od tych oficjalnie podanych kandydatom.

Po 14 dniach od daty wysłania UCAS analizuje dokumenty i jeśli wszystko się zgadza, aplikant otrzymuje list powitalny. Wszystko po to, by potwierdzić dane osobowe oraz wybór szkoły czy kursu. Następnie podanie kandydata otrzymuje wybrana uczelnia i decyduje o przyjęciu na studia. Odpowiedź od szkoły powinna nadejść do 31 marca, choć to zależy od uczelni.

Dwa rodzaje tzw. „ofert”

Aplikant w odpowiedzi może otrzymać dwa rodzaje „ofert”. Pierwsza to unconditional offer – oferta bezwarunkowa. Oznacza to, że informacje zawarte w podaniu oraz nasze kwalifikacje odpowiadają uczelni. Mamy miejsce! Druga to conditional offer – oferta warunkowa. Równoznaczna z tym, że musimy zdać dodatkowe testy, aby np. udowodnić poziom znajomości języka obcego, lub przyjść na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli, jako obcokrajowcy, nie mamy certyfikatu ukończenia egzaminów z języka angielskiego. Będziemy musieli zdać TOEFL, czyli Test of English as Foreign Language lub IELTS (International English Language Testing System). Oba są wartościowe, posiadanie certyfikatu stawia nas w uprzywilejowanej pozycji.

Certyfikaty te można również zdobyć za granicą. - Polecam stronkę ielts.org znajdziecie na niej wszystko na temat egzaminu, plus możliwość wyszukiwania centrów egzaminacyjnych – podpowiada na forum Polkadot, Anulakula.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hej,

Właśnie zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów licencjackich. Myślę o studiowaniu czegoś ekonomicznego w Anglii. Słyszał ktoś coś na temat Birmingham City University http://www.eduabroad.pl/strona.php?m=uczelnie&p=anglia&co=bcu Podobno bardzo fajna uczelnia... Dajcie znać czy ktoś się wybiera! Albo może ktoś się wybiera na jakąś inną uczelnię w UK i chciałby wymienić się doświadczeniami?

Pozdro,

Kamil

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, ze opublikowany tak późno...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Bardzo ważny artykuł, zwłaszcza dla maturzystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.