Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25486 miejsce

Studia we Wrocławiu. Sprawdź, na jakich kierunkach są jeszcze wolne miejsca

To jeszcze nie koniec rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Przyrodniczym, Politechnice Wrocławskiej oraz Akademii Medycznej.

Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego / Fot. Nico Trinkhaus/CC-BY-NDUniwersytet Wrocławski: W tym roku na Uniwersytecie Wrocławskim nie zabrakło chętnych na prawo, dziennikarstwo i psychologię. Jednak były i takie kierunki studiów, które nie cieszyły się tak dużą popularnością. W wyniku tego listy przyjętych nie zostały zapełnione na kilku wydziałach, co wiąże się z możliwością aplikowania na nie w drugiej lub trzeciej turze naborów.

Na Uniwersytecie Wrocławskim dużo miejsc wolnych zostało na matematyce – na studia stacjonarne I stopnia przyjętych zostanie 50 osób. Rejestracja rozpoczęła się 1 sierpnia, a zakończy się 11 września (jest to też ostateczny termin wnoszenia opłaty rekrutacyjnej)[/b]. Lista kandydatów zostanie ogłoszona 12 września, a 14 i 15 września osoby zakwalifikowane będą mogły składać dokumenty w Instytucie Matematycznym. Ostateczna lista przyjętych ogłoszona będzie 16 września.

Czytaj także: Trwa rekrutacja na studia. Ruszył drugi nabór w Katowicach. Sprawdź, gdzie jeszcze są wolne miejsca

Studiować dziennie można też ochronę środowiska. Wciąż jest 47 wolnych miejsc. Rejestracja rozpoczęła się z dniem 28 lipca, a potrwa do 1 września. Lista kandydatów do przyjęcia ogłoszona zostanie 6 września. Z dniem następnym możliwe będzie składanie dokumentów w Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska.

Duże szanse na studia stacjonarne będą miały też osoby aplikujące na Wydział Geograficzny. Wciąż są wolne miejsca na studiach I stopnia na geografii (55 miejsc), geografii z biologią (19 miejsc) oraz na geografii z historią (20 miejsc). Rejestracja i wnoszenie opłat rekrutacyjnych rozpoczęły się 21 lipca i trwać będą do 2 września. Lista kandydatów ogłoszona będzie 5 września, a lista osób przyjętych 9 września.

Dość duża ilość indeksów do rozdania pozostała na Wydziale Biologicznym. Dodatkowa rekrutacja zostanie przeprowadzona dla takich kierunków (specjalności) studiów I stopnia jak: biologia człowieka (10 miejsc), biologia eksperymentalna (10 miejsc), mikrobiologia (10 miejsc), biologia środowiska (15 miejsc), biologia z chemią (15 miejsc). Pierwszy dzień rejestracji to 29 lipca, a ostatni to 3 września. Lista kandydatów ogłoszona zostanie 8 września, a lista przyjętych na studia 14 września.

Miejsca wolne pozostały również na Wydziale Chemii. Wciąż zawalczyć można o indeks na takich kierunkach jak: chemia ogólna (150 miejsc), chemia środowiska (80 miejsc), informatyka chemiczna (60 miejsc), chemia biologiczna (60 miejsc). Rejestracja rozpoczęła się 21 lipca, a ostateczny jej termin wraz z wnoszeniem opłat rekrutacyjnych jest 23 sierpnia. Lista kandydatów ogłoszona zostanie dzień później, a ostateczna lista przyjętych 5 września.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo pożyteczny artykuł, informując pomagamy sobie nawzajem. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.