Facebook Google+ Twitter

Studio czyta. Tym razem „Zapomniana wioska za górami" Philippe’a Blasbanda

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-26 18:52

„Zapomniana wioska za górami” Philippe’a Blasbanda w tłumaczeniu Szymona Wróblewskiego,to polityczno-moralna alegoria rozgrywająca się w Iranie, ukazująca w oryginalnej formie zakusy totalitarnej władzy. Tekst zestawiony zostanie z dynamicznymi obrazami w wykonaniu artystów wizualnych (rzeźbiarzy) i filmowych. A wszystko to podczas kolejnego wieczoru z cyklu "Studio czyta".

 / Fot. mat.prasowe Teatr StudioSztuka Philippe’a Blasbanda w tłumaczeniu Szymona Wróblewskiego, dramaturga związanego ze Starym Teatrem w Krakowie (a zarazem kuratora projektu Théâtre BE>) to polityczno-moralna alegoria rozgrywająca się w Iranie, ukazująca w oryginalnej formie zakusy totalitarnej władzy. Tekst zestawiony zostanie z dynamicznymi obrazami w wykonaniu artystów wizualnych (rzeźbiarzy) i filmowych.

„Przyznam, że nigdy nie rozumiałem pojęcia ‹czytanie performatywne›. Wydaje mi się, że to taki spektakl, kiedy nie ma środków, żeby zrobić spektakl, a nie chce się robić czytania sztuki, bo to nudne. Wtedy namawia się aktorów, żeby przechodzili w różne miejsca, zmienia się światła, dodaje muzykę. A więc pozostaje sama skorupka spektaklu, udawanie udawania. Zależy mi na tym, żeby tym razem nie udawać, że tekst nie jest tekstem. A zarazem, żeby sobie pozwolić sobie na bezczelność, jaka tylko dzięki teatrowi jest możliwa” – pisze Wojtek Ziemilski, reżyser grudniowego czytania w Studio.

Przedstawi on sztukę belgijskiego autora, prezentowaną w Polsce w ramach projektu Théâtre BE>

Tłumaczenie Szymon Wróblewski
Reżyseria Wojtek Ziemilski

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Pałac Kultury i Nauki

06 grudnia (poniedziałek)
godz. 19:00

WSTĘP WOLNY!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.