Facebook Google+ Twitter

Studiuj filologię i zwiedzaj świat

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-30 11:44

Akademia Finansów i Biznesu Vistula podpisała porozumienie o wymianie międzyuczelnianej z prestiżową chińską placówką University of Technology w Tianjinie.

Dzięki temu studenci sinologii mają możliwość wyjechać nawet na dwuletnie stypendium naukowe do Chin. Wyjazdy są w pełni finansowane przez organizatora.

W ostatnich latach na rynku pracy coraz częściej poszukiwane są osoby posługujące się najbardziej egzotycznymi językami takimi jak chiński czy turecki. Bardzo dobra znajomość języków niszowych jest niewątpliwą inwestycją w przyszłość. Decydując się na naukę sinologii czy turkologii bardzo ważne jest aby wybrać uczelnię oferującą studentom bezpośredni kontakt z osobami chińsko czy turkojęzycznymi oraz możliwość zwiedzenia państwa o którym się uczą. Oba powyższe warunki spełnia Akademia Finansów i Biznesu Vistula, na której studiuje ponad 1000 obcokrajowców z kilkudziesięciu krajów świata.

Na podstawie porozumienia podpisanego przez AFiB Vistula z University of Technology w Tianjinie, studenci, którzy wyróżniają się dobrymi wynikami w trakcie dwóch lat nauki na kierunku Sinologia mogą ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet w Chinach. Poza wymianą międzyuczelnianą, w ramach kierunku, uczelnia oferuje 3 niezwykle atrakcyjne rodzaje stypendiów:
• Roczne językowe i dwuletnie magisterskie stypendium finansowane przez Instytut Konfucjusza
• Roczne językowe i dwuletnie magisterskie stypendium finansowane przez rząd chiński
• Roczne stypendium językowe finansowane przez Unię Europejską
Warto podkreślić, że wszystkie koszty związane zarówno z podróżą jak i nauką w całości są pokrywane przez organizatora. Studenci dodatkowo otrzymują fundusze pozwalające na utrzymanie się podczas wyjazdu. Uczelnia organizuje również kilkumiesięczne, wakacyjne szkoły letnie w Chinach.

AFiB Vistula prowadzi także naukę na kierunku Filologia turecka. Ogromnym jej plusem jest fakt, że na uczelni uczy się bardzo duża grupa osób z Turcji. Dzięki temu w AFiB Vistula panuje atmosfera pozwalająca na doskonalenie znajomość języka oraz poznawania kultury tureckiej nie tylko na zajęciach, ale także w bezpośrednich kontaktach z kolegami
i koleżankami z roku. Ponadto w trakcie nauki wszyscy studenci mają możliwość wziąć udział na kilkutygodniowych badaniach naukowych prowadzonych na terenie Turcji. W ubiegłym roku akademickim 2012/2013 grupa uczniów realizowała 12-dniowy program badawczy w południowej Turcji. Jego celem było sfotografowanie i zbadanie historii zabytków znajdujących się w Kahramanmaras. Podobne projekty planowane są również w nadchodzącym roku.

W ramach programów nauczania, zarówno na turkologii jaki sinologii, uczelnia oferuje również naukę drugiego języka, do wyboru: angielski, hiszpański, niemiecki, turecki, chiński, japoński, arabski, perski lub polski dla obcokrajowców.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.