Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17246 miejsce

Studiuj przez internet - kiedy chcesz i gdzie chcesz

Studiować czy nie studiować? Poświęcić czas, którego tak mało, czy zrezygnować z rozwoju i odłożyć to na później - przed takim wyborem staje wiele osób. Teraz uczelnie chcą wyjść im naprzeciw.

Wiele osób, które rozpoczęły już pracę zawodową i myślą o dalszym rozwoju, rezygnuje z niego, bo okazuje się, że nie mają na to czasu. Rozpoczęcie kolejnych studiów to jakby nie patrzeć kolejne zobowiązanie, któremu trzeba poświęcić uwagę i czas. Studia zaoczne też powoli zniechęcają. Zjazdy odbywają się na wielu uczelniach także w piątki – często w godzinach pracy i zajmują całe weekendy – jedyne wolne dni, w których można pozwolić sobie na relaks i spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Czasem problemem są także dojazdy. Wymarzone studia znajdują się daleko od rodzinnego miasta, a koszty przeprowadzki lub chociażby samych dojazdów przerażają. Problem tkwi także w organizacji czasu. Osoby pracujące lub wychowujące dzieci, nie mogą pozwolić sobie na to, by całkowicie dostosować się do proponowanego planu zajęć na studiach – są przecież inne obowiązki.

Wiele uczelni już dawno zaczęło wychodzić naprzeciw oczekiwaniom studentów, którym ciężko zorganizować sobie tydzień pod zajęcia, wprowadzając tzw.: indywidualny tok nauczania. Ten jednak nie rozwiązywał wszystkich problemów. Studenci nadal musieli pojawiać się na uczelni, co wiązało się z dojazdami i straconym czasem. Idealnym rozwiązaniem byłoby studiowanie w domu. I takie rozwiązanie się pojawiło.

Wystarczy komputer i dostęp do internetu – tylko tyle trzeba, by studiować przez internet.
E-learning – studiowanie w internecie, to idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób, ale nie tylko. Decydują się na nie także samotnie wychowujący dzieci, niepełnosprawni oraz osoby przebywające za granicą lub w miejscowościach oddalonych kilometry od uczelni. Decydując się na takie studia mamy pewność, że ukończymy upragniony kierunek, nie wychodząc praktycznie z domu. Jedyny fizyczny kontakt z wykładowcami ma bowiem miejsce przy egzaminach, chociaż i to zostało przez kilka uczelni rozwiązane w taki sposób, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb studenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zuza
  • Zuza
  • 28.02.2011 15:04

O studiach (tych e-learningowych) u Łazarskiego mogłabym napisać książkę, a konkretniej dramat. Ograniczając się jednak mogę powiedzieć wyłącznie: NIE POLECAM!
Zapytacie dlaczego – już wyjaśniam:
- kiepskie i przede wszystkim mocno nieaktualne materiały do nauki,
- zachwalany w artykule „stały kontakt z wykładowcami” wcale nie jest stały, powiem więcej jest trudny, ponieważ nie każdy nauczyciel potrafi uczyć przez internet, a tego oczywiście Uczelnia Łazarskiego nie weryfikuje.
Takich „minusów” mogę wymienić jeszcze wiele. Ale oczywiście decyzja należy do Was. Ja ze swojej strony jeszcze raz podkreślę – NIE POLECAM TEJ UCZELNI!

Komentarz został ukrytyrozwiń
EX-student
  • EX-student
  • 28.02.2011 12:09

Odradzam naukę przez Internet u Łazarskiego. Gorszego syfu nie widziałem. Materiały dydaktyczne są wręcz nie do przyjęcia. Nie dajcie się nabrać. Przeniosłem się tam z Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. PUW jest o wiele lepszy pod każdym względem. Od razu widać różnicę w doświadczeniu. Jeszcze raz - odradzam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 26.02.2011 17:59

O ileż łatwiej teraz zdobyć wykształcenie niż 30 lat temu, ale to dobrze, chociaż są też minusy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.