Facebook Google+ Twitter

Studiuj przez internet - kiedy chcesz i gdzie chcesz

Studiować czy nie studiować? Poświęcić czas, którego tak mało, czy zrezygnować z rozwoju i odłożyć to na później - przed takim wyborem staje wiele osób. Teraz uczelnie chcą wyjść im naprzeciw.

Wiele osób, które rozpoczęły już pracę zawodową i myślą o dalszym rozwoju, rezygnuje z niego, bo okazuje się, że nie mają na to czasu. Rozpoczęcie kolejnych studiów to jakby nie patrzeć kolejne zobowiązanie, któremu trzeba poświęcić uwagę i czas. Studia zaoczne też powoli zniechęcają. Zjazdy odbywają się na wielu uczelniach także w piątki – często w godzinach pracy i zajmują całe weekendy – jedyne wolne dni, w których można pozwolić sobie na relaks i spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Czasem problemem są także dojazdy. Wymarzone studia znajdują się daleko od rodzinnego miasta, a koszty przeprowadzki lub chociażby samych dojazdów przerażają. Problem tkwi także w organizacji czasu. Osoby pracujące lub wychowujące dzieci, nie mogą pozwolić sobie na to, by całkowicie dostosować się do proponowanego planu zajęć na studiach – są przecież inne obowiązki.

Wiele uczelni już dawno zaczęło wychodzić naprzeciw oczekiwaniom studentów, którym ciężko zorganizować sobie tydzień pod zajęcia, wprowadzając tzw.: indywidualny tok nauczania. Ten jednak nie rozwiązywał wszystkich problemów. Studenci nadal musieli pojawiać się na uczelni, co wiązało się z dojazdami i straconym czasem. Idealnym rozwiązaniem byłoby studiowanie w domu. I takie rozwiązanie się pojawiło.

Wystarczy komputer i dostęp do internetu – tylko tyle trzeba, by studiować przez internet.
E-learning – studiowanie w internecie, to idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób, ale nie tylko. Decydują się na nie także samotnie wychowujący dzieci, niepełnosprawni oraz osoby przebywające za granicą lub w miejscowościach oddalonych kilometry od uczelni. Decydując się na takie studia mamy pewność, że ukończymy upragniony kierunek, nie wychodząc praktycznie z domu. Jedyny fizyczny kontakt z wykładowcami ma bowiem miejsce przy egzaminach, chociaż i to zostało przez kilka uczelni rozwiązane w taki sposób, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb studenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zuza
  • Zuza
  • 28.02.2011 15:04

O studiach (tych e-learningowych) u Łazarskiego mogłabym napisać książkę, a konkretniej dramat. Ograniczając się jednak mogę powiedzieć wyłącznie: NIE POLECAM!
Zapytacie dlaczego – już wyjaśniam:
- kiepskie i przede wszystkim mocno nieaktualne materiały do nauki,
- zachwalany w artykule „stały kontakt z wykładowcami” wcale nie jest stały, powiem więcej jest trudny, ponieważ nie każdy nauczyciel potrafi uczyć przez internet, a tego oczywiście Uczelnia Łazarskiego nie weryfikuje.
Takich „minusów” mogę wymienić jeszcze wiele. Ale oczywiście decyzja należy do Was. Ja ze swojej strony jeszcze raz podkreślę – NIE POLECAM TEJ UCZELNI!

Komentarz został ukrytyrozwiń
EX-student
  • EX-student
  • 28.02.2011 12:09

Odradzam naukę przez Internet u Łazarskiego. Gorszego syfu nie widziałem. Materiały dydaktyczne są wręcz nie do przyjęcia. Nie dajcie się nabrać. Przeniosłem się tam z Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. PUW jest o wiele lepszy pod każdym względem. Od razu widać różnicę w doświadczeniu. Jeszcze raz - odradzam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 26.02.2011 17:59

O ileż łatwiej teraz zdobyć wykształcenie niż 30 lat temu, ale to dobrze, chociaż są też minusy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.