Facebook Google+ Twitter

Studiuj w Łodzi! Na uniwersytecie masz do wyboru 12 wydziałów

Nie jest łatwo wybrać kierunek studiów. Ale kiedy ma się to za sobą, należy jeszcze podjąć decyzję odnośnie uczelni. Często wybierane jest miejsce najbliżej domu. A jeśli jednak maturzysta ma się wyprowadzić z dala od rodzinnego gniazda?

GNU Free Documentation License, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Muzeum_Przyrodnicze / Fot. PiastuZwykle jego myśli wędrują ku Krakowowi lub Warszawie. Nie można zaprzeczyć, tam są najlepsze uczelnie w kraju. Rokrocznie ścigające się o pozycję lidera, z wieloletnimi tradycjami, są notowane w rankingach światowych. I zostawiają Łódź w tyle.

Mało który student spoza regionu marzy o Uniwersytecie Łódzkim. Ale może warto dać mu szansę i uczciwie rozważyć wszelkie za i przeciw? UŁ może poszczycić się kadrą akademicką, gdyż zatrudnia wielu wybitnych specjalistów. Wśród nich, aż 217 profesorów tytularnych.
Można wybrać kierunek na jednym z dwunastu wydziałów, możliwe jest też studiowanie w języku angielskim lub francuskim.

UŁ remontuje swoje budynki. Część zajęć odbywa się w zabytkowych willach i pałacykach. Chlubą jest natomiast Wydział Prawa i Administracji, w kształcie paragrafu, który zachwyca nowoczesnymi kształtami i wieloma udogodnieniami. Niewiele gorzej wypadają Wydział Zarządzania i część Wydziału Ekonomiczno - Socjologicznego. W 2013 ma zakończyć się
budowa nowego gmachu Wydziału Filologicznego.

Dojazd komunikacją miejską jest w większości dogodny. Także Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu powinno się podobać, gdyż na gros zajęć można uczęszczać w jednym, nieźle wyposażonym miejscu.

Ceny wynajmu mieszkań są o wiele niższe, niż w Krakowie, Warszawie czy Gdańsku.
Niezłym pomysłem jest znalezienie współlokatorów, z którymi można dzielić czynsz. Jednak nie każdy żak może sobie pozwolić na taki luksus, w końcu wiadomo - student to student. A więc jeśli nie własne mieszkanie, to akademik. W tym roku kilka z nich było remontowanych,
podniesiono nieco ich standard. Biorąc pod uwagę koszty zakwaterowania , Łódź nie ma sobie równych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.