Facebook Google+ Twitter

Studniówki poza miastem? Nowy trend w lubelskich szkołach

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2011-01-04 22:32

Piotrowice, Firlej, Dominów, Nałęczów. Wielu lubelskich maturzystów będzie się bawiło w tym roku na studniówce poza miastem. Na wyjazdowy bal zdecydowały się nie tylko małe, prywatne szkoły, ale również duże ogólniaki. Są też placówki, w których studniówki w tym roku nie będzie.

 / Fot. PolskapresseJako pierwsi poloneza zatańczą uczniowie Prywatnego LO im. St. Wyspiańskiego oraz IV i VI LO. Dwie ostatnie studniówki odbędą się poza Lublinem. Maturzyści z IV LO bawić się będą w Dworku Arkadia w Piotrowicach. - Lokal został niedawno otwarty, wybrali go uczniowie i ich rodzice - mówi Teresa Radzikowska-Łysiak, dyrektor szkoły. - Zdecydowały głównie względy ekonomiczne.

Z tych samych powodów do Dominowa swoją studniówkę przeniosło VI LO. - Bal odbędzie się w domu weselnym "Artemida" - tłumaczy dyr. Marzena Kamińska.

Za miasto wybiera się też młodzież z III LO. Szkoła bawić się będzie w Firleju. - Na ten pomysł wpadli rodzice - mówi dyrektor Anna Suszyna. - Kiedy podliczyli koszty, okazało się, że za cały bal, łącznie z dojazdem, fotografem i kamerzystą, uczestnicy zapłacą po 300 zł od pary.

To prawdopodobnie jedna z tańszych tegorocznych studniówek. Przeciętnie lubelscy maturzyści płacą ok. 400 zł od pary. Na jednym z droższych bali bawić się będą uczniowie I LO (ok. 500 zł od pary) czy Społecznego LO im. Jana III Sobieskiego (ok. 600 zł).

Po raz pierwszy w swojej historii stu-dniówki nie będzie w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej. - Mamy dwie klasy liczące łącznie 40 osób. Jedna trzecia uczniów nie chce iść na studniówkę. Koszty balu rozłożone na pozostałych były zbyt duże - wyjaśnia Jan Grab, dyr. placówki. - Uczniowie urządzą kameralną imprezę w szkole. W przyszłym roku studniówka na pewno się odbędzie, ponieważ klasy z niższego rocznika są znacznie liczniejsze.

Studniówek nie organizują też niektóre małe szkoły prywatne. Chociaż oczywiście nie wszystkie. Np. Prywatne Katolickie LO im. ks. S. Gostyńskiego będzie miało bal na... 10 par w hotelu "Focus" w Lublinie.

- Z całą pewnością na naszej studniówce nie zabraknie poloneza z prawdziwego zdarzenia - zapewnia Grażyna Dziewulska, dyrektor szkoły.

Poniżej podajemy studniówkowy rozkład jazdy. Nazwy miast i miejscowości przy lokalach pojawiają się, jeśli któryś z nich znajduje się poza Lublinem.

Przeczytaj cały tekst i studniówkowy rozkład jazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Daleko "za miasto" "starzy" nie przyjdą na spacer podglądnąć "pociechy"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ggg hhh
  • ggg hhh
  • 04.01.2011 22:52

Strasznie grube nogi mają te panienki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.