Facebook Google+ Twitter

Studniówkowy szał, czyli czerwona bielizna i... sto dni do matury

Wraz z rozpoczęciem karnawału pełną parą ruszyło studniówkowe szaleństwo. Zanim jednak zabrzmi tradycyjne "Poloneza czas zacząć", studniówkę poprzedzają długie przygotowania. A jakie są zwyczaje związane z balem maturzystów?

Nim zakwitną kasztany...Długie i żmudne próby poloneza, co się stanie, jeśli pomylę kroki w tańcu i odwieczny kobiecy problem, czyli "nie wiem w co się ubrać" - to najczęściej wymieniane przez licealistów studniówkowe dylematy.

- Ciągle biegam po galeriach i centrach handlowych, żeby znaleźć odpowiednią kreację na tę jedyną i niepowtarzalną noc. No i nic nie ma w tych sklepach! Albo sukienka jest za mała, albo nie w moim guście - mówi Asia, tegoroczna maturzystka.

Z kolei jej mama dodaje: - Wymyśla niestworzone rzeczy. Obeszłyśmy wszystkie sklepy w Rzeszowie i nic jej nie pasuje. Ale w porządku, ja też chciałam wyglądać jak najlepiej tego dnia - mówi z uśmiechem.

Dla chłopców z kolei nie lada problemem jest sam polonez.

- Tańczę z Panią dyrektor, w pierwszej parze. Nie wiem, jak to przeżyję. Będzie wielki wstyd, gdy się pomylę - mówi Tomek, licealista z Rzeszowa.

Jak najlepiej przygotować się do studniówki? Zabrać ze sobą dobry humor i chęć zabawy, a stres zostawić przed drzwiami restauracji. I oczywiście nie należy zapomnieć o studniówkowych przesądach, które mają pomóc w szczęśliwym zdaniu matury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chcę tylko dodać, że dzisiaj mało ludzi umie tańczyć i należałoby coś z tym zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A niby to mamy wychowywać młodzież bezstresowo? Dawniej organizowano t.zw. "trzydniówki". Przyjeżdżali instruktorzy tańca towarzyskiego, tańca ludowego, od savoir vivre, kulinaria i wiele innych. Każdy mógł wybrać według własnych upodobań. Ja wybierałem zawsze taniec towarzyski i nie myliłem się. Później zaliczyłem jeszcze trzy kursy tańca towarzyskiego. Może na ten temat napisze ktoś w "W24" ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.