Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4177 miejsce

Study Tour w Uzdrowisku Kopalni Soli Wieliczka

Podziemna część Uzdrowiska Kopalni Soli Wieliczka modernizuje się do wymogów współczesnej medycyny i potrzeb pacjentów. Niestety Polski Fundusz Zdrowia mało dba aby wspierać te działania po przez większe finansowania pobytu pacjentów.

Grupa uczestniczek Study Tour przed wejściem do Kopalni w Wieliczce. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówJest taki sloganSilna grupa Study Tour. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków „cudze chwalicie, a sami nie wiecie jaki skarb posiadacie”

W poniedziałek 30 października Uzdrowisko Kopalni Soli Wieliczka odwiedziła 9 osobowa grupa Study Tour, która na zaproszenie Wydział Marketingu Narodowego, Departament Promocji Gospodarczej Promocja Polskiej Turystyki Medycznej i Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych przebywała w Polsce.

Uczestnicy Study Tour reprezentowali między innymi regiony od Władywostoku po przez Unijne Państwa do USA. Należy zaznaczyć, że dzięki płynnego znajomości języka angielskiego przez dyrektora Uzdrowiska Jakub Czerwińskiego oraz Pani Weronika Babińska brak było barier i problemów językowych podczas konwersacji.

W jednym z ambulatoriów w Młynie Solnym. / Fot. W jednym z ambulatoriów w Młynie SolnymStronę kopalni W jednym z ambulatoriów w Młynie Solnym. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówreprezentował Dyrektor Uzdrowiska Kopalni Soli Wieliczka Jakub Czerwiński, któremu towarzyszyły: mgr Agata Słowik, Weronika Babińska Specjalista ds. Sprzedaży i Promocji Uzdrowiska Kopalni Soli Wieliczka.

Uczestnicy Study Tour odwiedzili ambulatoria znajdujące w dawnym Młynie Solnym w parku Kingi na terenie Kopalni Soli Wieliczce. A następnie Szybem Regi udali się do podziemnej części Uzdrowiska.

Działalność Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka” jest prowadzona głównie z myślą o osobach cierpiących na schorzenia górnych i dolnych dróg W jednym z ambulatoriów w Młynie Solnym. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówoddechowych, takie jak:Nowa poradnia okulistyczna w Młynie Solnym. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków
- astma oskrzelowa,
- przewlekła obturacyjna choroba płuc,
- nawracające choroby nosa, zatok, gardła i krtani,
- przewlekłe zapalenia oskrzeli i płuc,
- schorzenia o podłożu alergicznym.

Na terenie Komory jeziora Wessel 135 m pod ziemią. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówDużą rolę w mechanizmie W komorze Stajnia Gór Wschodnich. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówleczenia odgrywa unikatowy mikroklimat, który cechuje:
- czystość bakteriologiczna,
- stała temperatura powietrza 10°C - 12°C,
- wysoka wilgotność względna powietrza ok. 80%,
- duża zawartość chlorku sodu 24 mg/m3 jak też takich pierwiastków jak magnez, mangan i wapń.

Pragnę przypomnieć, że Uzdrowisko Kopalni Soli „Wieliczka” świadczy usługi medyczne w leczniczych komorach solnych: Jezioro Wessel i Stajnia Gór Wschodnich na III poziomie Kopalni 135 metrów pod ziemią. Obecnie trwają podziemne prace inwestycyjne w wyniku których powstają nowe komory lecznicze jak nowoczesne zaplecze sanitarne dostosowane do wymogów międzynarodowych.

Dyrektor Uzdrowiska Kopalni Soli Wieliczka Jakub Czerwiński. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówTajemnicą sukcesu Próba, czy ta ściana jest słona ? / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówuzdrowiska jest leczniczy czysty mikroklimat zabytkowych podziemi Kopalni. W komorach prowadzona jest aktywna rehabilitacja pulmonologiczna w warunkach subterraneoterapii w formach: turnusów dziennych oraz leczenia uzdrowiskowego w specyficznym mikroklimacie komory Stajnia Gór Wschodnich

A wszystkie te zalety zdrowotne mikroklimatu komór zależą od własności naturalnych bryły solnej, odpowiednio stale monitorowanej wentylacji i wilgotności jak też wielkiej powierzchni komór leczniczych.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.