Facebook Google+ Twitter

Stuhr: Nie zagram w "Smoleńsku". Występuję w filmach, które dają nadzieję

Jerzy Stuhr oznajmił, że nie wystąpi w "Smoleńsku" Antoniego Krauzego. "Trzymam się zasady, że nigdy nie wystąpię w widowisku kłamliwym historycznie i nihilistycznym" - powiedział.

 / Fot. Anna Kaczmarz/Dziennik PolskiJerzy Stuhr powiedział Monice Olejnik, że nie zamierza wystąpić w najnowszym filmie Antoniego Krauzego, mimo że kiedyś grał już u tego reżysera. Tym razem jednak Krauze pochyli się nad katastrofą smoleńską, a Stuhr nie chce występować w filmie nihilistycznym.

"Nigdy nie wystąpię w widowisku kłamliwym historycznie i nihilistycznym, czy to będzie film, czy przedstawienie teatralne i tej zasady udało mi się pilnować przez całe życie" - powiedział. Stwierdził, że bardzo dba o to, aby grać w filmach dających widzom choćby iskierkę nadziei.

Stuhr rozmawiał również o tym, czym dziś jest patriotyzm. Stwierdził, że jego patriotyzm polega na tym, że zdecydował się pozostać w Polsce, choć mógłby mieszkać w dowolnym kraju. "Zdecydowałem się mówić językiem polskim, zarówno w życiu, jak i tam, gdzie mogę, w utworach, które tworzę, albo w których występuję. Gdziekolwiek jestem za granicą, jeżeli mogę, propaguję kulturę polską. Jak mnie na przykład proszą, gdziekolwiek, żebym zrobił jakieś seminarium, czy wystawił sztukę, to ja zawsze zaproponuję polską sztukę, pierwszą" - opowiadał.

Przyznał także, że obserwuje zmiany, jakie zaszły w młodym pokoleniu i widzi, że nie ma już ono kompleksu prowincji, na który cierpieli ludzie z jego pokolenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Słyszałem, że podobno głównym niezależnym ekspertem reżysera ma być sam poseł Macierewicz . oraz że mają być tam wątki szpiegowsko-sensacyjne na miarę Mission Impossible, Bonda i JFK razem wziętych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elu, Olbrychski nie osiągnął wszystkiego, jeszcze nie odmówił zgrania w filmie Smoleńsk :)
Ja tam bym widział obsadę : Gmyz, Sakiewicz, Terlikowski, Jeden Karnowski i spółka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko patrzeć, jak ''prawdziwi patrioci'' znajdą koneksje z Breżniewem i Putinem, oraz carską Rosją :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jego poziom leci w dół ....napisał Pan Bartłomiej o Olbrychskim .
Wszystkie wybitne role [ Trylogia i nie tylko ] zapewniły mu miejsce w panteonie gwiazd .
Ma prawie 69 lat .Jako aktor osiągnął wszystko .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chciał zagrać to nie zagrał. Po co o tym artykuły pisać? A co do Olbrychskiego, to jego poziom leci w dół, skoro już bierze sie za reklamy i grę w "klanie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zacny człowiek . Mówi otwarcie co mu się w filmie nie podoba . Nie chce niweczyć swojego dorobku występując w filmie , którego scenariusz mija się z prawdą .Teraz zacznie się publiczny lincz środowisk " smoleńskich ".
Dostaje się już Olbrychskiemu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.