Facebook Google+ Twitter

Stulatek nie jest z Marsa. Żyjmy dłużej!

Ludzie żyją coraz dłużej, 90- czy 100-latek to nie jest zjawisko z Marsa, tylko normalka. Tendencja jest wzrostowa. Dzieci nam jednak nie przybywa, czemu w tych ciężkich czasach naprawdę trudno się dziwić.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Senescence.JPG&filetimestamp=20060924141824 / Fot. Michael Ströck (mstroeck), GNU 1.2, CC BY-SA 3.0Cała ta ustawa refundacyjna i zgiełk wokół niej, skojarzył mi się ze starą kobietą, która postanowiła coś ze sobą zrobić, taki ostatni rzut na taśmę, żeby chłopy się za nią oglądały. Dzidzia piernik eksperymentuje. A to zmieni sweterek z brązowego na różowy, a to wciśnie się w gorset, który ujmie optycznie parę kilo, a to pójdzie do fryzjera i przykryje siwiznę farbą albo zmieni szminkę na bardziej jaskrawą. Warstwa tapety (fluidu) z roku na rok jest też coraz grubsza. Z Panami jest zresztą podobnie. Nie jest rzadkością uprawiający jogging lub dbający o kondycję w siłowni senior.

Zabiegi Ministra Zdrowia, mające na celu usprawnienie działania rynku zdrowia szeroko pojętego, w tym właśnie rynku leków, przypominają taką powierzchowną kosmetologię.

Żeby nie było, nie mam nic przeciwko starszym ludziom, a zwłaszcza kobietom, bo sama nią jestem i mam nadzieję dożyć sędziwego wieku w zdrowiu i szczęśliwości, ale dziwi mnie ślepota ekipy rządzącej, która zdaje się nie zauważać, że struktura społeczna się zmienia. Ludzie żyją coraz dłużej, teraz 90- czy 100-latek, to nie jest zjawisko z Marsa, tylko normalka. Tendencja jest wzrostowa. Dzieci nam jednak nie przybywa, czemu w tych ciężkich czasach naprawdę trudno się dziwić.

Demografowie są zaskoczeni - w pierwszym półroczu ubiegłego roku odnotowaliśmy, po raz pierwszy od 6 lat, ujemny przyrost naturalny informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Niespodziewanie liczba urodzeń znów jest niższa niż zgonów (o 2 tys.), wynika z najnowszych danych GUS. Tymczasem demografowie spodziewali się, że jeszcze przez co najmniej 2-3 lata będzie działać efekt tzw. echa wyżu demograficznego. Okazuje się, że załamanie przyszło wcześniej. W I półroczu tego roku urodziło się o prawie 16 tys. dzieci mniej niż rok wcześniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kurwa
  • kurwa
  • 03.02.2012 12:50

jesteś dziwkom!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ba!
  • ba!
  • 03.02.2012 12:49

kurwa,spierdalaj

Komentarz został ukrytyrozwiń
ba!
  • ba!
  • 03.02.2012 12:48

ludzie żyją coraz dłużej naukowcy chcą przedłużyć życie z 75 do 750 lat!!!czyli 10-krotnie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.