Facebook Google+ Twitter

Stulecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem

W sobotę odbyły się uroczystości związane z jubileuszem stulecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego na Bystrym w Zakopanem.

Odsłonięcie tablicy / Fot. Tomasz MoczybródCeremonia rozpoczęła się o godzinie 9 mszą świętą w kościele Ojców Bernardynów na Bystrym. Następnie na dziedzińcu szkoły nr 3 odbył się apel, w którym uczennica szkoły podstawowej przedstawiła postać patrona, Mariusza Zaruskiego. Po zapoznaniu przybyłych z historią Mariusza Zaruskiego nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej jego postać. Tablice odsłaniały władze miasta, a następnie ks. Stanisław Olszówka je poświęcił. Po zakończeniu pierwszej części programu wszyscy zainteresowani zostali zaproszeni na część artystyczną zorganizowaną przez uczniów. Najpierw wystąpił góralski zespół uczniowski, którego występ cieszył się dużym zainteresowaniem. Po występie zostały przedstawione sceny z życia szkoły obecnie oraz z czasów, gdy placówka powstawała. Przedstawienie było humorystyczne, a poruszało wszystkie tematy, z którymi uczniowie borykają się na co dzień, między innymi pytanie na matematyce czy przerwy w lekcjach.

Zespół góralski. / Fot. Tomasz MoczybródOprócz historii samej szkoły, uczniowie przedstawili życie gen. Mariusza Zaruskiego. Po części artystycznej, zaproszeni goście przeszli do podziękowań, na ręce dyrektora zostały złożone podziękowania od posłów, władz miasta Zakopane oraz małopolskiego kuratora oświaty. W placówce została także zorganizowana wystawa poświęcona szkole nr 3, po której oprowadzał dyrektor szkoły wraz z uczniami. Na zakończenie na wszystkich gości czekał poczęstunek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

bardzo ładnezdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ładne zdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.