68295 miejsce

Stuttgart. Pewne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej

Tylko nieco ponad godzinę trwało spotkanie najlepszej polskiej tenisistki, z Kanadyjką, polskiego pochodzenia, Aleksandrą Woźniak. "Isia" wygrała 7:6 (7:2), 6:0 i awansowała do drugiej rundy turnieju w Stuttgarcie.

Agnieszka Radwańska, 28 kwietnia / Fot. PAP/EPASpotkanie pierwszej rundy imprezy w Stuttgarcie miało dać odpowiedź na pytanie, jak przygotowana jest Agnieszka Radwańska do gry na nawierzchni ziemnej. Wszystko wskazuje na to, że jest w znakomitej formie.

Zwycięstwo Polki nad Aleksandrą Woźniak stało pod znakiem zapytania jedynie w pierwszej partii. Obie zawodniczki trzykrotnie straciły swoje podanie i o wszystkim zadecydował tie-break. W nim bezkonkurencyjna była Radwańska. Lepiej wytrzymała presję psychiczną, skutecznie atakowała, a także znakomicie się broniła.

Kanadyjka uderzała mocno, ale nieskutecznie. Po blisko godzinie gry pierwszy set padł łupem Polki.
Drugi set to całkowita dominacja Radwańskiej. Znakomicie serwowała, często zmieniała tempo uderzeń. Woźniak była momentami całkowicie bezradna, zaskoczona kierunkiem piłek Polki. Zupełnie nie przypominała zawodniczki z czołowej "30" rankingu, a raczej debiutującą w światowych rozgrywkach juniorkę. Czas trwania drugiej partii - 20 minut - mówi wszystko. Agnieszka trzy razy przełamała serwis rywalki, sama nie dając jej ani jednej szansy na breaka.

Radwańska zaimponowała skutecznością gry. Nie uderzała piłek specjalnie mocno, jednak - tak jak przyzwyczajała kibiców do tej pory - bardzo mądrze. Urozmaicała grę stosunkowo częstymi wypadami do siatki, zamęczała Woźniak precyzyjnymi skrótami. W rezultacie zanotowała aż 31 bezpośrednio wygranych piłek, przy zaledwie 16 niewymuszonych błędach. Wydaje się więc, że o formę polskiej tenisistki można być spokojnym.

W Maroku Polki ze zmiennym szczęściem

Kiepsko spisała się młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula. Odpadła już w pierwszej rundzie turnieju w marokańskim Fes po porażce z Czeszką Klarą Zakopałową. Ula przegrała wyraźnie 5:7, 2:6. Wyrównana była pierwsza partia, pewną przewagę miała nawet Polka. Nie wykorzystała jednak piłki setowej przy stanie 5:4, a chwilę później przegrała pierwszego seta.

W drugim przewaga Czeszki nie ulegała dyskusji. Szybko uzyskała przewagę i po dwukrotnym przełamaniu podania Uli wygrała szybko i pewnie 6:2. Porażki szkoda tym bardziej, że Ula już z Zakopałową wygrała. W ubiegłym sezonie pokonała ją dość wyraźnie w pierwszej rundzie Wimbledonu.

W Fes znakomicie gra natomiast Marta Domachowska. Po nieudanym początku sezonu (brak wygranego meczu w głównych rozgrywkach!), z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w Maroku. W pierwszej rundzie pokonała rozstawioną z numerem 4. Rosjankę Marię Kirilenko 6:4, 6:4. Polka grała mocno i pewnie, ale przede wszystkim popełniała - jak na nią - niewiele błędów. Jej atomowe forehandy były celne, Domachowska świetnie rozprowadzała rywalkę po korcie. Oby taką formę utrzymała jak najdłużej, bo wówczas mało która zawodniczka może jej zagrozić.