Stuttgart: Radwańska lepsza od Ivanovic

Najlepsza polska tenisistka bez najmniejszych problemów awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Stuttgarcie. Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę światowego rankingu, Serbkę Anę Ivanovic.

Agnieszka Radwańska / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Agnieszka_Radwa%C5%84ska_at_the_2009_US_Open_02.jpgGodzinę i 47 minut - tyle potrzebowała Polka, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie turnieju. Początek spotkania należał do popularnej "Isi", która objęła prowadzenie 5:2. Sklasyfikowana na 57. miejscu w rankingu WTA Tour Ivanovic nie zamierzała jednak złożyć broni i rozpoczęła odrabianie strat. Po kilkunastu minutach na tablicy pojawił się wynik 5:5. O losach tego seta musiał ostatecznie rozstrzygnąć tie-break. W nim lepsza okazała się Radwańska, wygrywając 7:4.

Druga partia rozpoczęła się pod dyktando Ivanovic, która prowadziła 3:1. Po krótkotrwałej dekoncentracji polska tenisistka wygrała cztery kolejne gemy. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:3, serbska zawodniczka poprosiła o przerwę. Powodem były powracające problemy z oddychaniem, z którymi Ana boryka się już od kilku miesięcy. Ostatecznie jednak Ivanovic nie poddała meczu - wróciła na kort, wygrywając jeszcze jednego gema w tej partii. Po prawie dwugodzinnym pojedynku "górą" była Polka, która w kolejnej rundzie zmierzy się z reprezentantką Izraela Shahar Peer.

Agnieszka Radwańska - Ana Ivanovic 7:6 (7-4), 6:4.