Facebook Google+ Twitter

Stwórz walentynkę w wirtualnej rzeczywistości

11 i 12 lutego Aleja Bielany przeniesie swoich gości w inny wymiar. W ten weekend odwiedzający centrum będą mieli możliwość stworzenia w wirtualnej rzeczywistości wyjątkowej walentynki, która zostanie wydrukowana i wręczona twórcy.

 / Fot. materiały organizatoraW nadchodzący weekend goście Alei będą mieli okazję przetestować niesamowitą aplikację Tilt Brush i stworzyć jedyną w swoim rodzaju walentynkę w wirtualnej rzeczywistości. Chętni do udziału w zabawie, przejdą krótkie szkolenie, a następnie otrzymają specjalne gogle, dzięki którym przeniosą się do wirtualnej rzeczywistości. Tam za pomocą elektronicznego pędzla i kilku ruchów rąk, stworzą jedyną i niepowtarzalną walentynkę. Pozostali uczestnicy wydarzenia będą obserwowali proces
jej tworzenia na ścianie wizyjnej. Każda walentynka zostanie następnie wydrukowana i wręczona twórcy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a walentynkowe kartki będzie można tworzyć zarówno w sobotę jak i niedzielę w godzinach 11-19. Przykład obrazów tworzonych w tej technice można zobaczyć w krótkim filmie: null. Poza możliwością stworzenia oryginalnej kartki odwiedzający Aleję będą mogli skorzystać z licznych promocji walentynkowych w sklepach na terenie centrum.

Tilt Brush, czyli oprogramowanie z którego będą mogli skorzystać odwiedzający Aleję Bielany, pozwala na tworzenie wszelkiego rodzaju form w wirtualnej rzeczywistości, w przestrzeni 3D. Ten rewolucyjny wynalazek jest dziełem studia Skillman i Hackett, które w zeszłym roku sprzedało go gigantowi Google. Za pomocą specjalnych gogli VR i elektronicznego pędzla można rzeźbić, malować i rysować co tylko przyjdzie nam do głowy. Technologia ta odkrywa praktycznie nieskończone możliwości, bo nie rysujemy na kartce czy płótnie, lecz w powietrzu, poruszając rękami. . Tilt Brush pozwala na malowanie w przestrzeni z wykorzystaniem różnych kolorów, form, grubości wirtualnego pędzla i daje szansę na ogromny „rozmach” w tworzeniu, począwszy od stworzenia najprostszych rysunków czy komiksów,
na płonącym śniegu i wybuchających wulkanach kończąc.

Google, aby w pełni zaprezentować potencjał urządzenia Tilt Brush, postanowił zaprosić do współpracy kilkudziesięciu artystów, grafików, malarzy, grafficiarzy, tancerzy, twórców komiksów i projektantów aby mogli oni przenieść swoje pomysły do wirtualnej rzeczywistości. Jeśli ktoś chce poszukać inspiracji przed nadchodzącym wydarzeniem, może sprawdzić efekty tego projektu w interaktywnej galerii https://www.tiltbrush.com/air/.

Wirtualne walentynki będzie można tworzyć w Alei Bielany 11 i 12 lutego, od godziny 11.00 do 19.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.alejabielany.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.