Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23651 miejsce

Stwórzmy czarną listę firm, które lekceważą swoich klientów

Muszę wydzwaniać do firmy BUD-MAR z Janikowa k. Oławy, u której zamówiłem montaż wizjera i wpłaciłem zaliczkę w wyskości 20 złotych. Już dwa razy umawiałem się i dwa razy nie został dotrzymany termin. Taka sytuacja może spotkać każdego.

Pewnie niejeden z nas pomyśli - no tak, normalka, typowo polskie. Jest jak jest i raczej nie będzie inaczej. Jednak może właśnie ta bierność sprawia, że wielu przedsiębiorców na rynku utwierdza się w swej arogancji i lekceważeniu klienta.
Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów możemy ściągnąć plik "Misja i wizja UOKiK". Przeczytamy tam, że jednym z obowiązków UOKiK jest "wpływanie na władze publiczne w celu uświadamiania zagrożeń wynikających z antykonkurencyjnych lub antykonsumenckich działań przedsiębiorców oraz ewentualnych działań państwa". Realizowanie strategii zakłada "wspieranie i współpracę z organizacjami konsumenckimi, organizacjami przedsiębiorców, społecznościami lokalnymi oraz władzami samorządowymi [...]". UOKiK chce oddziaływać na przedsiębiorców między innymi przez "rozwijanie współpracy z mediami, centrami szkoleń i edukacji".
skan umowy - zlecenia z firmą BUD-MAR, na montaż wizjera w drzwiach / Fot. skan umowyDziałalność UOKiK jest ważna, ponieważ uświadamia ludziom, że jeśli płacą, mają prawo wymagać. I nie powinno mieć znaczenia, czy wpłacamy zaliczkę na montaż nowych drzwi czy tylko samego wizjera. Świętą zasadą każdego przedsiębiorcy powinno być godne traktowanie każdego klienta. Nic bardziej nie wyprowadza mnie z równowagi, niż ostentacyjne okazywanie klientowi lekceważenia, a czasem chamstwa. Niemożliwe? Dwa lata temu kupowałem specjalny kabel do przenoszenia danych z komórki do komputera. Okazało się, że dostałem kabel do innego modelu komórki. Kiedy poszedłem wymienić ten produkt, sprzedawca postanowił udowodnić, że po prostu nie umiem podłączyć kabla. Udało mu się. Facet ściągnął sobie na ekran dane z mojej komórki i zaczął drwić, głośno czytając kolejne nazwiska!
Nie mam tego cennego daru awanturowania się na miejscu. Często jedyna satysfakcja, jaka mi pozostaje, to list do restauracji lub sprzedawcy, w którym piszę, co myślę o poziomie ich usług. Regułą jest brak odpowiedzi. I teraz, kiedy muszę znów wydzwaniać do firmy BUD-MAR z Janikowa k. Oławy, której przedstawiciel wziął zaliczkę na montaż wizjera i już dwa razy, mimo wcześniejszych ustaleń, nie pojawił się, wpadłem na pomysł stworzenia w serwisie Wiadomosci24.pl czarnej listy firm, które lekceważą klientów. Każdy z nas mógłby opisać swój przypadek. Przecież często są to sprawy drobne i trudno wymagać, żeby zajmował się nimi UOKiK. A tak: stworzymy miejsce w internecie, gdzie będzie się bronić prawa do godnego traktowania skromnych konsumentów. Nie byłaby to zresztą pierwsza czarna lista w polskim internecie...

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Fadach Wojkowice- tylko dla osób z mocną psychiką. Wysyłają przybłędę która jeździ po budowach rozdaje wizytówki i oferuje różne rzeczy, tylko oprócz zmarnowania czasu nic z tego nie wynika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Swój
  • Swój
  • 14.09.2012 23:16

Ale jaja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Jędrol
  • Jan Jędrol
  • 31.03.2012 15:32

Łukasz Czajda to zwykły prostak,cham i oszust. Byliśmy podwykonawcami wykonującymi elewację kamienicy przy ulicy Reja w Brzegu i do tej pory "Szanowny Pan" Czajda nie wypłacił nam 22 tysięcy złotych. Kantuje,oszukuje i wykorzystuje ludzi jak tylko się da. Nie jesteśmy pierwszą firmą oszukaną przez tego osobnika. Stanowczo odradzam wchodzenie w jakąkolwiek współpracę z tym człowiekiem. Lub nowymi podmiotami z nim związanymi. Ps Firma "Czajda" Zmieniła nazwę gdyż część majątku została przepisana na kogoś z rodziny,prawdopodobnie na siostrę "Pana" Łukasza. Pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Dąbrowski
  • Ryszard Dąbrowski
  • 14.03.2012 17:16

Zakład Łukasz Czajda BRZEG TO OSZUŚCI I PARTACZE czyli partyzantka ile realizacji tyle reklamacji!! Uadją upośledzonych gdy trzeba się z nimi rozliczyć.
Nie płacą na czas pracownikom nie płacą dla podwykonawców właściciel to prosta osoba be kultury i obycia.

Jakość usług świadczonych przez nich jest tragiczna na remontowanych kamienicach po roku zaczęły wychodzić grzyby na elewacjach.
PRODUKOWANE KONSTRUKCJE MALUJĄ BADZIEWIEM w związku z tym będą rdzewieć.
Ludzie merytorycznie i praktycznie wypadają TRAGICZNIE nie znają się!!! Pan Łukasz (szef) próbuje szpadą pchać robotników do boju w żywioł. Na gównianych fundamentach mógłby w afryce profesjonalne lepianki budować!

Generalne wykonawstwo realizowane przez nich wygląda zabawnie MASZYN NIE POSIADAJĄ!
Przy innych firmach wizerunkowo wypadają śmiesznie!
Robotnicy skarżą się na brak szacunku i notoryczny MOBBING są regularnie zastraszani. Robiąc obóz pracy ŁUKASZ CZAJDA liczy na wydajność Duża rotacja pracowników jest tego dobitnym przykładem.
Reklamacje uwzględniają tylko przez sąd!

Zatrudniają pracowników na czarno, FV podwykonawcą zalecają nie wystawiać! PANIE ŁUKASZU bez podatków taniej prawda...

Rozmawiać z nimi to jak rzucać grochem o ścianę nic do nich nie dociera!! Odradzam współpracy z tymi "fachowcami" z Brzegu czy Michałowic? - cholera wie skąd oni są...

Przestrzegam podwykonawców bo często szukają NIE PŁACĄ jak się należy!!!
Przestrzegam inwestorów przed wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
Na stronie internetowej piszą rok założenia 1986 a istnieją kilka lat (ŁUKASZ CZAJDA)!!!! Wprowadzają wszystkich w błąd czy to jest zgodne z prawem?

Pomijam rażące błędy ortograficzne w tekście na stronie web. (http://www.czajda.pl)
Zastanówcie się co oni mogą mieć wspólnego z inżynierią i profesjonalizmem mając takie portfolio- salwy śmiechu!
Jedyne co mogą mieć to dobrych podwykonawców ale nikt nie chce z nimi współpracować bo nie płacą a jak płacą to psie pieniądze!!

RADZE UNIKAĆ ICH JAK OGNIA!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Znany
  • Znany
  • 26.09.2011 22:35

A ja nie widzę nic złego we współpracy z firma Arkom. Jak to w interesach, różnie bywa ale jako firma, raz wypłacalna, dwa rzeczowa, trzy istniejąca kuuuupę lat i nie ma tu mowy o machlojkach czy oszustwach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wr
  • Wr
  • 21.08.2011 22:55

Uważajcie na Pisalskiego z firmy SilesiaBauTechnik. Dureń krętacz i złodziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebster
  • Sebster
  • 21.08.2011 22:53

Kto współpracował z tą firmą to potwierdzi, mianowicie chodzi o Arkom ze Słupska. Firma budowlana prowadzona przez Marka Przybylaka, jego synalka i świtę krętaczy i dorobkiewiczów. Małych przedsiębiorców i drobnych rzemieślników ostrzegam przed współpracą z tą firmą. Jeżeli już do tego dojdzie to gwarantuję jazdę z torbami na pkp bo na tym się skończy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 13.04.2011 13:21

Opexim Systemy Informatyczne, Łódź - o gwarancji można zapomnieć, produkt rosypuje się po kilku miesiącach, na nic prośby, wezwania i protesty. Właściciel Maciej Guzek - dwulicowy - produkt jest oddany, zapłata zainkasowana, działani produktu planowane tylko na kilka miesięcy, z premedytacją nieskończony - właściciel kłamliwie stwierdził, że nie wie co jest przyczyną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 20.02.2011 14:50

Opexim Systemy Informatyczne http://www.opexim.pl - szczerze odradzam, niesolidna firma, lekceważy klientów, nie dotrzymuje żadnych terminów, tonie w długach ze względu na nie wywiązanie się z większości projektów, a jej szefowie to oszuści i naciągacze, na początku obiecują cuda, ale później nie są w stanie nawet oddać chociaż w części działającego systemu. Nie polecam i radzę omijać tą firmę z daleka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
  • Marcin
  • 03.01.2011 20:55

UWAGA na ENIRO Polska, właściciela PANORAMY FIRM!!! Naciągają na dwukrotnie wyższy koszt manipulacjami, małymi cyferkami i sztuczkami, które są do wykrycia tylko dla speca. Proponuję aby ich olewać, olewać i jeszcze raz olewać - duże ryzyko bycia oszukanym zniknie. Pozdrawiam i OSTRZEGAM przed nimi!