Facebook Google+ Twitter

Stwórzmy historię polskich rodzin!

Warto wykorzystać wiedzę, którą przekazuje autorka tekstu w Wiadomościach24.pl.Cykl artykułów Leokadii Czajkowicz doskonale wpisuje się w trudny i nieustannie aktualny temat właściwych relacji pomiędzy nacjami. Dołóżmy wszyscy swoją cegiełkę.

Pomnik poświęcony "Sybirakom" na cmentarzu w Nowogardzie / Fot. Piotr WierzbickiJak wyedukować następne pokolenia, żeby żyło się im dobrze z innymi nacjami, z pożytkiem dla zjednoczonej Europy? To temat, o którym mógłbym pisać i pisać. Wydaje mi się, że doskonałym wstępem do tych rozważań jest cykl artykułów Leokadii Czajkowicz

Artykuły opisujące autentyczne dzieje polskich rodzin mogą pogłębiać chęć poznawania historii, wyciągania wniosków ku przestrodze i budowania właściwych relacji pomiędzy poszczególnymi nacjami.

Myślę, że warto byłoby stworzyć cykl artykułów, w których użytkownicy Wiadomości24.pl mogliby pisać o historii swoich rodzin. Moglibyśmy opracować cenny materiał do studiów dla przyszłych pokoleń. Naszym celem powinna być analiza zjawisk socjologicznych, a w konsekwencji właściwe pojmowanie natury współistnienia.

Co sądzicie o pomyśle drodzy Autorzy?
Pomnik poświęcony "Sybirakom" na cmentarzu w Nowogardzie / Fot. Piotr WierzbickiTablica na pomniku w Nowogardzie, poświęcony " Sybirakom " i pomordowanym w obozach jenieckich na " Wschodzie ". / Fot. Piotr WierzbickiTablica przy pomniku w Nowogardzie, poświęconym " Sybirakom " i pomordowanym w obozach jenieckich na " Wschodzie ". / Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Jak ma się to w zestawieniu do tego: link ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.12.2009 17:24

Świetne poczucie humoru , to grunt. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie! Pomyslów, a pomysłów w tych W24. Coraz ciekawsze!
A propos niesamowitej historyjki napisanej wyżej przez Leokadie. A może to był polski Ślązak w Wehrmachcie? Pyrsk Ludkowie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Leokadio, ja osobiście stwierdzam na podstawie wiedzy jaką uzyskałem, że w czasie II Wojny Światowej polski żołnierz należał do czołówki, jeżeli chodzi o wysoki stopień moralności. No ale takie cechy nie biorą się z powietrza, na to idzie praca wielu pokoleń a przede wszystkim wpływ religii chrześcijańskiej i niebagatelna rola w wychowaniu żołnierzy miał sam Marszałek Piłsudski. W przypadku twojego ojca i tego niemieckiego żołnierza, spotkało się dwóch wielkich ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.12.2009 10:33

Ojciec mój walczył w II Armii Wojska Polskiego, wyzwalał miedzy innymi nasze miasta. Zawsze twierdził, ze wyzwolił Płoty aby syn mógł chodzić do szkoły w tym mieście. Znam takie zdarzenie z wojny. Opowiadał ojciec, że w chwili wolnej oddalił się od oddziału i spacerował po lesie. nagle przed nim "wyrósł" Niemiec. Stanęli naprzeciwko, zamarli, bo każdy z nich miał na ramieniu broń. Pierwszy ocknął się Niemiec, podszedł do ojca i wyciągnął rękę. Zapalili papierosa i oddalili się, nie odzywając do siebie ani słowem. Wyobrażasz sobie co czuł każdy z nich kiedy odwracał się plecami do przeciwnika?Miłego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja miałem możliwość zobaczenia tego problemu w różnej konfiguracji. Okazuje się że Polacy też nie byli święci, szczególnie kiedy górę bierze nienawiść i nie ma panowania nad własnym organizmem. Często przypomina się mnie, kiedy w pociągu na trasie Koszalin-Kołobrzeg, 20-cia lat po II Wojnie Światowej polski żołnierz w rezerwie opowiadał jak byli w okopach. Na nich nacierają Niemcy w tyralierze. Na niego idzie Niemiec z wycelowanym karabinem, on pociągnął za spust a pepesza zacięła się, ponieważ była przegrzana lufa. Niemiec zobaczył że ten celuje, nie wytrzymał nerwowo i zaczął uciekać.
Dwadzieścia lat po wojnie a ten człowiek jeszcze nie mógł sobie darować że Niemca nie zastrzelił ! Chyba był chrześcijaninem ?
W UE akcent będzie położony na historię Europu a nasz udział nie powinien być pomniejszony w stosunku do innych, tak jak to wyszło z " Wypędzonymi " w Berlinie. Na koniec okaże się że tylko Niemcy byli wypędzeni.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.12.2009 10:04

Prawdę napisała Pani Julia, że historię trzeba utrwalić, póki żyją świadkowie wydarzeń. Rodziny polskie przeżyły prześladowania Niemców i Rosjan. Już zaczynam się zastanawiać komu z rodziny przekażę pamiątki i czy wnuki zechcą chociaż spojrzeć na pradziadów. Mam nadzieję, że pamięć przetrwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.12.2009 21:12

Pomysł wart szerokiego poparcia, z tymi którzy odchodzą tracimy historię prawdziwą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podaję link do tych artykułów :
<a href="link
<a href="link
<a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.