Facebook Google+ Twitter

Stwórzmy listę niebezpiecznych miejsc na drogowej mapie Warszawy

Raport stołecznej drogówki nie pozostawia wątpliwości. Podsumowując okres od stycznia do sierpnia 2012 roku, na podstawie statystyk policjanci uznali Aleje Jerozolimskie i Puławską za najniebezpieczniejsze arterie w stolicy.

A według Was, które ulice, skrzyżowania, należą do niebezpiecznych w Warszawie? / Fot. Kescior, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WarsawCity5.jpg W samych Alejach Jerozolimskich w badanym okresie doszło do 24 wypadków, w których ranne zostały 33 osoby. Niebezpiecznie jest także na Puławskiej, gdzie doszło do 15 wypadków, a 18 osób zostało rannych.

Zobacz także: Warszawa. Z ulic znikną słynne tramwaje parówki typu 13N

Skrzyżowanie al. Solidarności z al. Jana Pawła II, ul. Patriotów z ul. Młodą oraz al. Niepodległości z ul. Nowowiejską to jedne z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Warszawie. Przez osiem miesięcy na każdym z nich doszło do trzech wypadków. Na miano bezpiecznego nie zasługuje skrzyżowanie skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Olbrachta. W dwóch zdarzeniach drogowych, które miały tam miejsce, zginęły dwie osoby.

Zobacz także: Mniej pasażerów na Okęciu. Chętniej latamy tanimi liniami

W sumie w okresie między styczniem, a sierpniem 2012 roku doszło do 553 wypadków, w których ranne zostały 624 osoby, a śmierć poniosło 38 osób. Jak podaje TVN Warszawa, to prawie dwa razy mniej niż w ubiegłym roku. Najwięcej, bo aż 7 osób zginęło na Mokotowie. Zdaniem policji najczęstszym błędem kierowców było nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych.

W związku z zaprezentowanymi statystykami, serwis Wiadomości24.pl ma propozycję dla wszystkich mieszkańców stolicy. Które ulice, skrzyżowania, Waszym zdaniem należą do niebezpiecznych w Warszawie? Razem stwórzmy listę niebezpiecznych punktów na drogowej mapie stolicy. Zapraszam do dyskusji w komentarzach pod tekstem.

Zarejestruj się i napisz artykułZnajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Każda inicjatywa dot. brd jest bardzo ważna, ta też. Polska ciągle jest w czołówce UE wypadków w ogóle, a szczególnie wypadków śmiertelnych. Dwa ostatnie lata to niewielka, ale jednak poprawa - dane na stronach Policji.
Jednak - moim zdaniem - wskazanie tylko niebezpiecznego miejsca to dużo za mało. Warto pokusić się i zastanowić dlaczego tak jest i co można byłoby zrobić, aby było lepiej? Brd zajmuję się od kilkunastu lat i wiem, że niełatwo jest znaleźć radę dla konkretnej sytuacji i zwykle zwycięża myślenie, że przecież od tego są fachowcy. To prawda, ale inna prawda jest też taka, że często małymi środkami można uzyskać poprawę. Warszawa jest w tym momencie trudnym miastem ze względu na budowy i remonty, jednak warto wskazywać możliwości i proste sposoby poprawy wielu miejsc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł! Ja już mam na początek propozycję zza okna... Skrzyżowanie Wołoskiej i Domaniewskiej. Nieustannie coś się tu wydarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.