Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

40471 miejsce

Stwórzmy listę niebezpiecznych miejsc na drogowej mapie Warszawy

Raport stołecznej drogówki nie pozostawia wątpliwości. Podsumowując okres od stycznia do sierpnia 2012 roku, na podstawie statystyk policjanci uznali Aleje Jerozolimskie i Puławską za najniebezpieczniejsze arterie w stolicy.

A według Was, które ulice, skrzyżowania, należą do niebezpiecznych w Warszawie? / Fot. Kescior, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WarsawCity5.jpg W samych Alejach Jerozolimskich w badanym okresie doszło do 24 wypadków, w których ranne zostały 33 osoby. Niebezpiecznie jest także na Puławskiej, gdzie doszło do 15 wypadków, a 18 osób zostało rannych.

Zobacz także: Warszawa. Z ulic znikną słynne tramwaje parówki typu 13N

Skrzyżowanie al. Solidarności z al. Jana Pawła II, ul. Patriotów z ul. Młodą oraz al. Niepodległości z ul. Nowowiejską to jedne z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Warszawie. Przez osiem miesięcy na każdym z nich doszło do trzech wypadków. Na miano bezpiecznego nie zasługuje skrzyżowanie skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Olbrachta. W dwóch zdarzeniach drogowych, które miały tam miejsce, zginęły dwie osoby.

Zobacz także: Mniej pasażerów na Okęciu. Chętniej latamy tanimi liniami

W sumie w okresie między styczniem, a sierpniem 2012 roku doszło do 553 wypadków, w których ranne zostały 624 osoby, a śmierć poniosło 38 osób. Jak podaje TVN Warszawa, to prawie dwa razy mniej niż w ubiegłym roku. Najwięcej, bo aż 7 osób zginęło na Mokotowie. Zdaniem policji najczęstszym błędem kierowców było nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych.

W związku z zaprezentowanymi statystykami, serwis Wiadomości24.pl ma propozycję dla wszystkich mieszkańców stolicy. Które ulice, skrzyżowania, Waszym zdaniem należą do niebezpiecznych w Warszawie? Razem stwórzmy listę niebezpiecznych punktów na drogowej mapie stolicy. Zapraszam do dyskusji w komentarzach pod tekstem.

Zarejestruj się i napisz artykułZnajdź nas na Google+Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Każda inicjatywa dot. brd jest bardzo ważna, ta też. Polska ciągle jest w czołówce UE wypadków w ogóle, a szczególnie wypadków śmiertelnych. Dwa ostatnie lata to niewielka, ale jednak poprawa - dane na stronach Policji.
Jednak - moim zdaniem - wskazanie tylko niebezpiecznego miejsca to dużo za mało. Warto pokusić się i zastanowić dlaczego tak jest i co można byłoby zrobić, aby było lepiej? Brd zajmuję się od kilkunastu lat i wiem, że niełatwo jest znaleźć radę dla konkretnej sytuacji i zwykle zwycięża myślenie, że przecież od tego są fachowcy. To prawda, ale inna prawda jest też taka, że często małymi środkami można uzyskać poprawę. Warszawa jest w tym momencie trudnym miastem ze względu na budowy i remonty, jednak warto wskazywać możliwości i proste sposoby poprawy wielu miejsc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł! Ja już mam na początek propozycję zza okna... Skrzyżowanie Wołoskiej i Domaniewskiej. Nieustannie coś się tu wydarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.