Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2079 miejsce

Stwórzmy Nową Unię Europejską!

Powinny zostać wprowadzone ułatwienia umożliwiające swobodne łączenie się, zrzeszanie i współpracę różnych organizacji prawnych oraz gospodarczych w ramach konstytucyjnych uregulowań poszczególnych państw Europy.

Moja propozycja brzmi: utwórzmy nową "Zjednoczoną Europę Wolnych Państw", w której należałoby:
- Odstąpić od wspólnej waluty czyli zlikwidować strefę euro
- Utrzymać i wzmocnić działalność Trybunału Praw Człowieka
- Utrzymać swobody przemieszczania się w obrębie Unii
- Wprowadzić ułatwienia do swobodnego łączenia, zrzeszania się, swobodnej współpracy różnych organizacji prawnych i gospodarczych, w ramach konstytucyjnych uregulowań poszczególnych państw
- Zawrzeć Pakt o Nieagresji, którego stabilności strzegłby Pakt Północnoatlantycki NATO

Niech ludzie się zrzeszają. Niech zawierają ze sobą porozumienia, sami, bez "urzędasów". Uzdrawianie strefy euro to jakby usilne zabieganie o wyleczenie nowotworu, który doprowadził do stanu krytycznego organ, który sam go we własnym organizmie zaflancował.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

lewik
  • lewik
  • 23.12.2011 18:38

Rusek:To zegnaj Europo

Komentarz został ukrytyrozwiń
rusek
  • rusek
  • 23.12.2011 18:35

Nowa Unia na czele Jaroslaw Kaczynski waluta Europejska Zlotowka i jedna partia PIS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez żadnej gwarancji nie można wydatkować takich pieniędzy. Chyba że gwarancją będą wyroki dla decydentów, gdy to wszystko okaże się klapą. Bo póki, co mamy do czynienia z napychaniem sejfów bankowych bez żadnej odpowiedzialności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
  • rk
  • 10.12.2011 13:01

Jak się okazuje mamy płacić ok. 10mld euro - 10 mld które inne kraje przejadły i przetańczyły .....a my mamy ,jako że nie jesteśmy w strefie euro -- mamy się tylko przyglądać ;bez prawa głosu. I nie wiadomo czy plan ratowania strefy euro ,będzie sukcesem. Jeżeli plan nie wypali to nasze pieniądze 10mld euro tj.ok. 40mld zł. pójdzie w błoto. O to, w co nasz rząd, nas pcha !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert! Unia Europejska w obecnej postaci, nigdy nie będzie dobrze funkcjonowała. Za dużo przykazów i zakazów. Cały system urzędniczy powoduje za duże obciążenie dla tworzących produkt. Za dużo jest spekulantów, którzy wykorzystują każdą słabość tworzących produkt. Osobiście uważam, że największe szkody w gospodarce wyrządza giełda. Przecież to jest nic innego, jak Hazard. A hazard nie jednego doprowadził do ruiny - nie tylko majątkowej, ale wielu doprowadził do śmierci. Ten cholerny "Geszeft" to plaga ludzkości, która w większości sprawia, że nicponie, cwaniacy dochodzą do ogromnych pieniędzy kosztem innych -przeważnie tych, co uczciwie i ciężko pracują.
Jeśli nie będzie globalnych instytucji, wówczas będzie takim spekulantom trudniej manewrować, oddziaływać na tę cholerną giełdę, a tym samym na zachowania rynków. Poza tym każdy powinien pilnować swojego interesu. Natury, czy też przyrody - jak kto woli - nie zmienimy. A w niej są stworzenia mięsożerne i roślinożerne. Jeśli je spędzimy do jednej zagrody- co z tego wyniknie? Właśnie to co się stało w Unii Europejskiej. Lepiej więc będzie, jak one będą sobie żyły w odosobnieniu. W takim układzie - na pewno - wśród roślinożernych wystąpią mniejsze straty. A te mięsożerne będą musiały poogryzać każdą kosteczkę. Nie będą takie rozrzutne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
  • rk
  • 09.12.2011 21:53

Oczywiście - politycy tańczą tak jak im bankierzy zagrają do tańca. Unia Europejska to twór ,który już nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem . Gdyby przestrzegano zasady wolnego rynku ,sytuacja ekonomiczna dzisiaj była by zupełnie inna (lepsza).

Szwedzi ,Czesi , Węgrzy, Anglicy ,wahają się ,czy wejść do strefy euro, bo po tym co uzgodniono ,będzie sterowane ręcznie w Brukseli - przeciw czemu protestują Brytyjczycy ,bo to nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. A my pchamy się na chama - czy jesteśmy samobójcami ? Czy te narody które wymieniłem się mylą? ,wydaje mi się że nie!!

Kto pozwolił Tuskowi decydować za naród ,bez dyskutowania o tak ważnych i doniosłych sprawach ,dla naszego kraju??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu, mamy problem nie tyle z Unią, co z nieprzestrzeganiem unijnych zasad. Bo gdyby Francja i Niemcy zostały ukarane kilkanaście lat temu, ze niedotrzymanie warunków dyscypliny budżetowej z całą pewnością nie mielibyśmy dzisiejszej sytuacji. Naprawa jej wymaga, moim zdaniem, rezygnacji ze spekulacyjnego charakteru państw. Bo to własnie państwa zapoczątkowały całą tą finansową spekulację łudząc się, że mogą z niej wyjść z zyskiem lub bez strat. Co, jak sam rozumiesz nie mogło mieć żadnych szans powodzenia. (bo każdy organizm państwowy nie ma szans w zderzeniu firmą prywatną). Dzisiejsi politycy są zbyt mocno związani z finansjerą międzynarodową a społeczeństwa wolą wciąż "Taniec z gwiazdami". Z pewnością nie dla wszystkich starczy "szalup ratunkowych". A te ochroniły, jak sobie przypominamy, "jedynie" życie nielicznych. Cała reszta poszła na dno. I choć dziś wiemy dlaczego tak się stało, to niewiele to nas nauczyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.