Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22656 miejsce

Stworzyli grę dla dzieci z autyzmem i wygrali

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 z Jastrzębia-Zdroju zwyciężyli w konkursie na najlepszą aplikację, zorganizowanym przez Fundację Media 3.0.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 z Jastrzębia-Zdroju / Fot. Fundacja Media 3.0Młodzi programiści z całej Polski wzięli udział w konkursie Fundacji Media 3.0 na najlepszy projekt programistyczny. Ideą konkursu było promowanie partycypacji młodych ludzi w życiu społecznym poprzez tworzenie aplikacji webowych lub mobilnych służących celom społecznym.

Konkurs był częścią projektu „Akademia 3.0 – apki.org” realizowanego przez Fundację Media 3.0. W ramach projektu uczniowie 16 szkół z całej Polski brali udział w lab-ach programistycznych. Uczyli się najnowocześniejszych języków programowania, takich jak JavaScript, Ruby, Python i C#. Finałowym elementem zajęć z wykorzystaniem platformy www.apki.org jest konkurs na najlepszy projekt programistyczny.

- Po długich i burzliwych naradach Kapituły Konkursowej wybraliśmy najlepsze projekty programistyczne, autorstwa uczestników Lab-ów 3.0. To nie była łatwa decyzja, bo projekty konkursowe były na naprawdę wysokim poziomie. Mamy dlatego nadzieję, że będą sie dalej rozwijać. Oczywiście przy naszym wsparciu - mówi Bazyli Kowalski z Fundacji Media 3.0. Uroczytste wręczenie nagród odbyło się w piątek w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Zwyciężył projekt Zespołu Szkół nr 6 z Jastrzębia-Zdroju, czyli zestaw aplikacji dla dzieci z autyzmem. - Przy wyborze tego projektu decydujące znaczenie miała dla nas społeczna przydatność pomysłu - tłumaczy Bazyli Kowalski.

Drugie miejsce przypadło projektowi Math.edu, stworzonemu przez młodych programistów z Technikum w ZSZ nr 1 oraz II LO we Włodawie. Miejsce trzecie zdobył projekt Study, stworzony przez drużynę Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Projekt Study zdobył też najwięcej głosów internautów.

http://apki.org/projects/contest_projects

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.