Facebook Google+ Twitter

Styczeń 1945, rekonstrukcja wyzwolenia Bydgoszczy - fotorelacja

W niedzielę 6 lutego na ulicach Bydgoszczy odbyła się rekonstrukcja walk, toczących się w styczniu 1945 r. pomiędzy Armią Czerwoną wspieraną przez oddziały Wojska Polskiego a resztkami sił niemieckich pozostałymi w obrębie miasta.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Przygotowanie do szturmu. Fot. A.Wiosna
Przygotowanie do szturmu. Fot. A.Wiosna

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.02.2011 19:52

Do Pana M. Przybysz
Naprawdę nie jestem zainteresowany dorabianiem na żadnych poradach i naukach. Pisząc o tym, że nauka u mnie kosztuje nie miałem na myśli korzyści majątkowych.
Kwestię broni zamknąłem niespełna rok temu - teraz odpoczywam. Nie jest tajemnicą, że nie jedna grupa rekonstrukcyjna korzysta z egzemplarzy sprzętu, który pozbawiałem cech używalności, jak i poddawałem renowacji.
To taka mała CU :)
PPS-43 z 1943 roku różni się od tego, który był produkowany w Polsce od 1948 roku. Drobnostką, ale różni i dla wprawnego oka nie stanowi to problemu.
Za Pański komentarz przybiłem zieloną łapkę, ale temat zamykam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mietek Przybysz
  • Mietek Przybysz
  • 17.02.2011 23:31

Szanowny Panie Antoni,
...a ja myślałem, że w imię prawdy historycznej i w celu ustalenia faktów pomoże nam Pan. Abyśmy mogli w przyszłości ustrzec się takich błędów podczas naszych rekonstrukcji, które przygotowujemy za prywatne pieniądze i chęci, ku uciesze dzieci i dorosłych. No cóż, pomyliłem się.
A może inaczej, ile kosztuje Pana wiedza? Proszę ją wycenić a my zapłacimy i Pan nam powie. Co Pan na to?
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2011 19:27

Do Rekonstruktor, historii uczymy się wszyscy nawet przez całe życie, ale tego, że na broni się nie znam - nikt mi nie zarzuci. Cóż, trafiła kosa na kamień. U mnie nauka kosztuje, więc proponuję samemu dojść do tego o które egzemplarze broni mi chodzi. Pozdrawiam i bez urazy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rekonstruktor
  • Rekonstruktor
  • 10.02.2011 18:24

Jeśli chodzi o giwery to wszystkie były wojenne: Mausery98k, MG-42, Dp-28, Mosiny, PPs, PPsz też ktoś miał, i wiele innego dobra typu Lebel, Berthier dla Volksturmu. Tylko paski niektóre miały ersatzowe. To był 45 także obie strony używały generalnie co wpadnie do rąk.Takze żal Panie Antoni. Historii się Pan uczy

Komentarz został ukrytyrozwiń
b hu jyuni
  • b hu jyuni
  • 09.02.2011 21:19

Zal panie Antoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mietek Przybysz
  • Mietek Przybysz
  • 08.02.2011 21:35

Panie Antoni, skoro poruszył Pan wątek broni to poproszę o przykład - jaka broń wykorzystana w inscenizacji bydgoskiej nie była z tych czasów. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.02.2011 18:23

Tak na marginesie, niektóre egzemplarze broni nie są adekwatne do roku z jakiego odtwarza się wydarzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.02.2011 18:20

Chętnie obejrzał bym takie inscenizacje na żywo, nowa a raczej lekko zmodernizowana ustawa o broni będzie sprzyjała działalności grup paramilitarnych i zapewne powstanie ich więcej. Swoją drogą jest to kosztowne, ale fajne hobby. 5* za relację.