Facebook Google+ Twitter

Styczeń prezydenta Komorowskiego

Pierwszy miesiąc nowego roku upłynął Prezydentowi RP i Kancelarii m.in. na zajęciu stanowiska w sprawie racjonalizacji zatrudnienia, a także na udziale w uroczystościach w Auschwitz oraz w Forum Ekonomicznym w Davos.

Piątek, 7 stycznia 2011 Prezydent skierował do TK wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011–2013.

Zdaniem wnioskodawcy poważane wątpliwości budzą
- art. 2 w związku z art. 7 pkt 1 ustawy – z art. 2 i art. 24 Konstytucji,
- art. 2 w związku z art. 7 pkt 1 i 3 ustawy – z art. 153 ust. 1 Konstytucji,
- art. 16 ust. 4 i art. 19 ust. 3 – z art. 92 ust. 1 Konstytucji.

Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. dopuszcza rozwiązywanie stosunków pracy z pracownikami zatrudnionymi na podstawie mianowania, członków korpusu służby cywilnej, w tym urzędników służby cywilnej. Umożliwia jednocześnie arbitralne określanie przez premiera zakres jej działania poprzez uznaniowość podmiotów.

Środa, 12 stycznia 2011 Została ogłoszona prezydencka inicjatywa nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach.
Nowelizacja ma przyczynić się do zmiany konsekwencji nałożonego obowiązku zawieszania świadczenia, w przypadku dalszej pracy u tego samego pracodawcy.

 / Fot. arch. Kancelarii PrezydentaPoniedziałek, 17 stycznia 2011 Bronisław Komorowski wyraził wolę uczestniczenia w uroczystościach rocznicowych w Smoleńsku. Decyzję uzależnia głównie od stanowiska rodzin ofiar katastrofy samolotu.

Temat ten został poruszony również podczas telefonicznej rozmowy z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem. Obydwaj prezydenci podkreślili dążenie do wspólnego upamiętnienia ofiar katastrofy w Smoleńsku w jej pierwszą rocznicę, 10 kwietnia 2011 roku.
 / Fot. arch. Kancelarii Prezydenta
Poniedziałek, 17 stycznia 2011 Komorowski przebywając w Krakowie spotkał się m.in. z członkami Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa i kardynałem Dziwiszem. Para prezydencka złożyła również kwiaty na sarkofagu Marii i Lecha Kaczyńskich.

Odbyła się również uroczystość odznaczenia ludzi kultury wysokimi odznaczeniami państwowymi. Wisława Szymborska została odznaczona Orderem Orła Białego, Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono Andrzeja Jana Rottermunda, Marię Komorowską-Tyszkiewicz, Franciszka Pieczkę, Jana Juliusza Ostrowskiego,
 / Fot. arch. Kancelarii Prezydenta
Podczas uroczystości prezydent powiedział m.in. "(...)Chcę dziś wyraźnie powiedzieć, że współczesna, demokratyczna, nowoczesna Polska doskonale rozumie, jak fundamentalne znaczenie ma praca, którą wykonują twórcy - architekci polskiej kultury, strażnicy polskiego ducha. Bardzo mi zależało, aby powiedzieć to właśnie tu, na Wawelu, gdzie od tysiąca lat bije serce Polski.(...)"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Tusku świntuszku
  • Tusku świntuszku
  • 01.02.2011 21:03

Pan Makieła usilnie stara się zasłużyć na order. Najlepiej Sztandaru Pracy i Budowniczych Drugiej Irlandii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Kryże jako sędzia skazał na kare aresztu Andrzeja Czumę i Bronisława Komorowskiego.
Czumę dokładniej poznaliśmy wówczas kiedy był przewodniczącym komisji "hazardowej".Ten pan pojmuje wolność dosłownie "dla każdego" to jego decyzje pozwoliły uniknąć odpowiedzialności towarzyszom partyjnym i osobom powiązanych biznesowo z PO.
Co do Bronisława Komorowskiego najtrafniej wypowiada się Romuald Szeremietiew: http://www.youtube.com/watch?v=Niekz62mSok&feature=related

Sędzia Andrzej Kryże zasiadał w składzie sądu wydającego wyrok w sprawie przywódcy " mafii pruszkowskiej "pseud. "Pershing' prowadził też sprawę FOZZ która była zagrożona przedawnieniem.

Moim zdaniem sędzia Andrzej Kryże w wolnej Polsce dostał szanse aby zrehabilitować się. I zrobił to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, ale przecież Jaruzelskiego odznaczył prezydent Kaczyński:-)))) No i jak Pan wytłumaczyć karierę sędziego Kryże za czasów Kaczyńskich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawni białostoccy opozycjoniści uważają że prezydent Komorowski zhańbił siebie i jedno z najważniejszych Polskich odznaczeń.
W liście do prezydenta piszą:
"Z goryczą stwierdzamy że nie dopełnił Pan jako Prezydent i Wielki Mistrz Orderu obowiązku strzeżenia Jego Honoru.Nic nie może Pana usprawiedliwić"

Niebawem dowiemy się o odznaczeniu Jaruzelskiego.
http://www.youtube.com/watch?v=AWrk80LRONE&feature=player_embedded

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński a kto kazał Kaczyńskiemu awansować Andrzeja Kryże?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezydent Polski Bronisław Komorowski odznaczył Zbigniewa Pannerta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Sędzia Zbigniew Pannert był prezesem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku który w czasie stanu wojennego oskarżał działaczy opozycyjnych w procesach politycznych.
Na podstawie przygotowanych przez niego aktów oskarżenia skazano dwóch działaczy 'Solidarności"- Lecha Kraszewskiego i Ryszarda Szczęsnego. Za wywieszenie flagi "Solidarności" i za ulotkę o treści antykomunistycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łobywatel
  • Łobywatel
  • 30.01.2011 22:06

Ponie reduktorze, czy pon sie ostajom krunikarzem prezydenta co to bryczkom jedził z goscmi a i w zuchach był i sprawności miał a teraz mu zanikły bo on to przepracowc sie moze bo inni prezydenci w innych panstwach to nic nie robia a ten pana to sie pokazuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.