Facebook Google+ Twitter

Styczeń w Teatrze Żydowskim w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-02 10:55

Na styczeń Teatr Żydowski przygotował bogatą ofertę. "Skrzypek na dachu", "Walizka", "Bonjour Monsieur Chagall" to tylko wybrane tytuły, na które zapraszają aktorzy warszawskiego teatru.

Skrzypek na dachu


 / Fot. S. Okołowicz, Teatr ŻydowskiŚwiatowej sławy musical Skrzypek na dachu swoją warstwą muzyczną jak i tematem zawierającym humanistyczne przesłanie przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema "Dzieje Tewjego Mleczarza". Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności - żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Reżyseria i choreografia: Jan Szurmiej

Bonjour Monsieur Chagall


 / Fot. Marek Górecki, Teatr Żydowski„Bonjour Monsieur Chagall” to barwne widowisko muzyczne oparte na utworach poetyckich oraz malarstwie Marca Chagalla. Przywołuje atmosferę świata Żydów ze Wschodniej Europy, w którym ten wybitny artysta wzrastał i dojrzewał. Plastyczne wizje malarza z Witebska ożywają w scenach pełnych nostalgicznego humoru, lirycznej muzyki żydowskiej, tańca oraz baśniowej atmosfery. Inspiracją do napisania scenariusza było osobiste spotkanie Szymona Szurmieja – dyrektora Teatru Żydowskiego i zarazem reżysera spektaklu - z Chagallem.

Scenariusz i reżyseria:
Szymon Szurmiej, Gołda Tencer

Królewna Śnieżka


Adaptacja jednej z najsłynniejszych bajek braci Grimm. Bohaterką jest piękna królewna, z powodu białej cery zwana Śnieżką. Przeżywa szereg niebezpiecznych przygód. Wraz z siedmioma krasnoludkami stawia czoła złej macosze, która nastaje na jej życie. Z opresji wybawia ją szlachetny królewicz.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Lena Szurmiej

Żyć, nie umierać!


 / Fot. .Przedstawienie kabaretowo-muzyczne, w którym muzyka, śpiew i taniec przeplatają się ze skeczami, dowcipami i monologami przepełnionymi żydowskim i warszawskim humorem. Spektakl składa się z dwóch części: w pierwszej jesteśmy na przedmieściu Warszawy, w restauracji „Sielanka”, gdzie bawi się polsko-żydowska społeczność, natomiast w drugiej części przenosimy się do kabaretu. Tutaj na estradzie występują gwiazdy, przy stolikach zasiada elegancka, zamożna widownia, a w powietrzu unosi się zapach perfum i cygar. Usłyszymy m.in. teksty Tuwima, Słonimskiego, Jurandota, Gozdawy i Stępnia.

Scenariusz: Ryszard Marek Groński, Szymon Szurmiej
Reżyseria: Szymon Szurmiej

Oberża pod złotym rogiem


 / Fot. .Zapraszamy Państwa na bal na Gnojnej, wyjątkową okazję do wysłuchania szlagierów : „U cioci na imieninach”, „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka?”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ta mała piła dziś”. To wszystko przeplatane skeczami w stylu kabaretu „Qui Pro Quo”. Na scenie będzie można zobaczyć również „Zośkę wariatkę” pióra Juliana Tuwima. Umówcie się z nami – nie na dziewiątą , ale na godzinę rozpoczęcia spektaklu…

Scenariusz: Szymon Szurmiej, Ryszard Marek Groński
Reżyseria: Szymon Szurmiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.