Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20711 miejsce

Stypa po gangsterze

Bez obaw drodzy czytelnicy, to tylko tytuł przedstawienia artystycznego, w którym wystąpili zabrzańscy aktorzy z Teatru Nowego. Była to pierwsza inicjatywa, gdzie publiczność mogła wraz z aktorami uczestniczyć w „spektaklu”.

Renata Spinek- aktorka Teatru Nowego w Zabrzu / Fot. Fotogr.Ryszard BudniakWprawdzie Międzynarodowy Dzień Teatru już odbył się 27 marca, właśnie ta data
przyczyniła się do powstania komedii gangsterskej. Na pomysł tej inicjatywy wpadła aktorka zabrzańskiego Teatru Nowego Renata Spinek. Był to dalszy ciąg przedstawienia pt. „Zamiana na wakacje”, wzbogacona o program muzyczny i wiele innych niespodzianek .

W trakcie krótkiej rozmowy aktorka powiedziała, że tym samym chciała, by w szczególny sposób był świętowany dzień teatru. Dlatego wieczór ten uświetniła pisząc sama scenariusz do mini Dorota Rusek - aktorka Teatru Nowego / Fot. Fotogr.Ryszrad Budniakspektaklu, który miał mieć również charakter obrazu scenicznego. Sama dobrała oprawę muzyczną, układ choreograficzny.

Satysfakcją dla aktorów jest to, że teatr poszerza swoją działalność, a oni sami mogą mieć swój wkład w repertuar. Dyrektorem Teatru Nowego w Zabrzu jest Jerzy Makselon, dyrektorem artystycznym Zbigniew Stryj. O aktorach występujących na scenie tegoż teatru, a niemniej zasługujących na uwagę proszę czytać w następnym artykule.

Mariusz Wojtas - aktor Teatru Nowego / Fot. Fotogr.Ryszard BudniakJoanna Romaniuk - aktorka Teatru Nowego / Fot. Fotogr.Ryszard BudniakAktorzy Teatru Nowego w Zabrzu / Fot. Fotogr.Ryszard Budniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ewa
  • Ewa
  • 31.03.2011 22:21

Gratulacje! Cieszę się, że aktorzy z naszego Teatru prezentują własną inicjatywę, podnoszą poziom i prestiż artystyczny Zabrza. Proszę o więcej interesujących spektakli w ciekawej aranżacji. Sztuka jest odżywką psychiczną po ciężkim dniu pracy.Proszę o jeszcze!

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria miszczak
  • maria miszczak
  • 31.03.2011 22:09

Wspaniała inicjatywa, myślę że widzowie teraz chętniej będą odwiedzać teatry, i że nie będzie to dotyczyło wyłącznie Zabrza, ale zarazi się tą chorobą cała Polska. Wielki szacunek dla Pani Renaty, która włożyła tyle wysiłku i zaangażowania. Trzeba przyznać ,że ma wspaniałych kolegów i koleżanki, którzy włączyli się w tę nowatorską inicjatywę. Każda próba ukulturalniania i uaktywniania nas Polaków zasługuje na uwagę.
Ogromne podziękowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

relacja rzeczywiście lakoniczna, ale spektakl sądzę udany!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życie kulturalne w Zabrzu kwitnie, szkoda że taka telegraficzna ta relacja.
Może uda mi się kiedyś zawitać tam by uzupełnić braki kulturalne.
póki co, czekam na dalsze relacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.