Facebook Google+ Twitter

Stypa w krakowskim ZIELONYM DOLE

Ośrodek Zielony Dół w podkrakowskiej Woli Justowskiej był w poprzedniej epoce ściśle tajnym miejscem operacyjnym. Ten obiekt był podziemnym punktem wojskowo operacyjnym, a na wypadek wojny miejsce schronu kierownictwa władzy w Krakowie.

Plansza - apel. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPostanowiłem Ostania Kierowniczka z Cogito Ośrodka Zielony Dół. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówzacytować wypowiedź psychiatry dr Andrzeja Cechnickiego, który oświadczył.. Burzy się doskonale funkcjonujący dom, a później proponuje ludziom, żeby dalej pracowali w ruinie .. Oceniona tak zostało działanie Jerzego Millera, wojewody małopolskiego. No cóż refleksja staropolska mówi.. Zamienił stryjek siekierkę na kijek ...

Największym nieporozumieniem województwa było powołanie na funkcję przewodniczącej komisji konkursowej panią Elżbieta Lęcznarowicz, która jest byłą wiceprezydent Krakowa i posiada na sumieniu z tamtego okresu wiele niejasności.

Uczestnicy pożegnalnego spotkania. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówTakimi międzyUczestnicy pożegnalnego spotkania. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków innymi jest niewyjaśniona sprawa z miejska firmą pomocy społecznej, podejrzenie o nieprawidłowościach z mieszkaniami socjalnymi w Krakowie, popieranie arogancji byłego swojego asystenta wobec stron, eksmisji na bruk pod patronatem miejskiej instytucji pomocy społecznej osób niewygodnych politycznie itp.

Zresztą sama forma ogłoszenia konkursu na nowy wynajem b. obiektu wojskowego Zielony Dół o charakterze strategicznym budzi kolejne podejrzenie, daje to prawo, że tak forma konkursu i temat mogły być ustawione.

Uczestnicy pożegnalnego spotkania. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPo zmianach Pani Agnieszka Lewonowska - Banach Kierownik pensjonatu U Pana Cogito w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówstrategiczno politycznych w 1989 roku, przedmiotowy obiekt został przez nowe układy zdemaskowane i został opuszczony przez odpowiednie służby, ale czy całkowicie ?

Były Wojewoda Pan Stanisław Kracik podjął decyzję zagospodarowania tego pustostanu i to zadanie przekazał do realizacji fundacji Laboratorium Cogito z Krakowa. Jak okazało się że przez okres ponad kilku lat obiekt z zaniedbanej chylącej się ruinie, stał się nowoczesny obiekt z nowoczesnymi urządzeniami do przystosowania sal na każde działania oraz temperaturę zewnętrzną, a także zamontowano klimatyzacje.

Dotychczasowy dzierżawca obiektu zewnętrznego - naziemnego (posiada też obszerne obiekty podziemne) Zielonego dołu - Laboratorium Cogito, to spółka powołana przez Stowarzyszenie Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Na tym obiekcie było zatrudnione ponad 23 pracowników, które mimo rehabilitacji straci pracę.

Paneliści. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówNależy przypomnieć,Pan Rafał Barański zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków że do tej pory dotychczasowy użytkownik mimo faktycznie nikłego zewnętrznego obecnie wsparcia finansowego, szczególnie ze strony Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie stale realizował zdania między innymi:
- systematycznie organizował różnego rodzaju konferencje specjalistyczne i zewnętrznie zlecone,
- na terenie obiektu znajdowało się specjalne mieszkanie chronione dla osób chorych i przemocy,
- prowadzony był turystyczny hotel,
- gastronomia i catering jaki prowadziło Cogito stało się sławne z smacznych i zdrowych potraw, a na ich usługi i produkty ustawiały się kolejki,
- najważniejsze, że osoby ze schorzeniami psychiatrycznych przez pracę prowadzono im rehabilitacje i dochodziły do życia w normalnym społeczeństwem.

Pan Stanisław Kracik b. Wojewoda Województwa Małopolskiego / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówSwoje miejsce Pani Joanna Sutuła i Pan Rafał Barański zastępca dyrektora ROPS jako uczestnicy pożegnalnej zupy w Zielonym dole. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówstracili między innymi osoby po kryzysach psychicznych pracowali między innymi jako kelnerzy, kucharze i recepcjoniści.

Należy zastanowić się dlaczego nie zaproszono do udziału w tym temacie harcerzy z ZHP gdzie od lat dział Nieprzetarty Szlak oraz np. Szpital Psychiatryczny w Krakowie - Kobierzynie.

Natomiast samo ogłoszenie konkursu jak też jego przebieg, nie tylko łamie przepisy między innymi o Ekonomi Społecznej www.ekonomiaspołeczna.pl , ale też logiczne myślenie i daje prawo podejrzewać, że cała ta heca była ustawiona, a powołanie mało wiarygodnej osoby na funkcje przewodniczącego komisji konkursowej budzi wiele zastrzeżeń. Jest jedna uwaga odnośnie instytucji, która tak w dziwny sposób wygrał ten pseudo konkurs ?

29 września właśnie w Zielonym Dole odbył się z udziałem licznych gości pogrzeb i pożegnanie tego ośrodka. A Szkoda !

Na zakończenie jest podstawowy wniosek z powstałej sytuacji, aby odpowiednie instytucje pod nadzorem organów ścigania przeprowadziły kontrole co do prawidłowości sensu ogłoszenia przetargu i wyłonienia nowego najemcy.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.